Увага! Початок пожежонебезпечного періоду.

У зв’язку з настанням сухої погоди, зростанням пожежної небезпеки і можливістю виникнення лісових пожеж, наказом по Херсонському облас-ному управлінню лісового та мисливського господарства з  11  березня 2019 року розпочатий пожежонебезпечний період в Херсонській області.

Згідно Правил пожежної безпеки в лісах України протягом пожежо-небезпечного періоду забороняється:

• Розведення багать у лісі
  • Заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів
  • Палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, крім місць, що обладнані для цієї мети
  • Випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу
  • Звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи.

Не зайвим буде нагадати, що за порушення вимог Правил пожежної

безпеки в лісах передбачена відповідальність у вигляді адміністративного штрафу від 85  грн до 255  грн для фізичних осіб та від 255  грн до  850   грн – для посадових осіб. А за порушення пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення пожежі або поширення її на значні площі карається накладанням штрафів у розмірі від  255  грн до   850  грн для громадян та від 595  грн до 1020  грн – для посадових осіб.

У випадку, коли лісові пожежі завдають значних збитків лісовому господарству, винуватці притягуються до кримінальної відповідальності.

Також за засмічення лісових масивів   передбачена  адміністративна  відповідальність від 85- 850 грн для  громадян ,850-1700 грн для посадовців.

Просимо з розумінням ставитися до збереження зеленого багатства, у випадках виявлення лісової пожежі негайно повідомляйте державну службу з надзвичайних ситуацій по телефону 101 та державну лісову охорону під-приємствва    48-7-87 або 48-3-45.

Враховуючи ситуацію, що склалася в лісовому господарстві області, доля наших лісів в наших руках.

Адміністрація ДП «Великокопанівське ЛМГ»

Лісничий Виноградівського лісництва Коваленко В.М.