Виноградівська територіальна громада
Херсонська область, Херсонський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Медична сторінка

С т о р і н к а    м е д и ч н о г о   п р а ц і в н и к а

Гомонець ОльгаВікторівна, старшамедична сестра

Освіта: неповнавища, фахова

Стаж роботи: 10років

Фото без описуРобити щеплення чи ні ?

ЩО ТАКЕ «ОНІХОФАГІЯ» АБО ЧОМУ ДИТИНА ГРИЗЕ НІГТІ...Фото без опису

 

 

 

 

 

 

 

 

Поради для безпечного утиримання домашнього улюбленця. Фото без опису Зустріч з незнайомою твариною чи комахою ... 

Вітаміни . Їх вплив на дитячий організм 

Вітаміни – речовини високої біологічної дії, які беруть участь в усіх життєвоважливих біологічних процесах в організмі. Значна кількість вітамінів поступає в організм з їжею і використовується в процесі обміну речовин. Фото без опису

У весняно-літнійперіоднеобхіднодаватидітямсвіжіфрукти: яблука, мандарини, лимони; квашеніовочі: капусту, огірки; включати в раціонм'ясні і рибні страви, особливо у вихіднідні.

Раціональне харчування дітей. Заборонені страви для харчування дітей в ДНЗ.

 Раціональне  харчування – це харчування здорових дітей, що повністю відповідають віковим фізіологічним потребам організму в основних  речовинах і енергії.  Залежно від віку діти повинні щодня одержувати певну кількість енергії, живильних,Фото без опису мінеральних речовин і вітаминами.

Фото без опису

 

Будьте обережні – глисти!

Фото без описуЗ впевненістю можна сказати, що розповсюдженішого захворювання серед дітей, ніж гельмінтоз (ураження глистами), немає. Найчастіше глистяна інвазія (наявність глистів) у дитини виявляється в результаті медичного обстеження. Однак уважна мама може сама запідозрити наявність у її дитини глистів. 

Овочеві гарніри в раціоні дитини

Однією з основних складових раціону дітей як у дошкільному закладі, так і вдома мають бути овочі. Адже вони — важливе джерело поживних речовин, вітамінів, мікро- та макроелеменФото без описутів для повноцінного розвитку дитини. З овочів можна готувати не лише салати, а й гарніри. Дізнайтеся, як приготувати овочевий гарнір,аби він був корисним і смачними.

 

 

Вітряна віспа у дітей – дуже заразна і легко розповсюджується інфекція, яка викликається вірусом вітрянки. Цей вірус передається від однієї дитини до іншого двома способами:

• Прямий контакт з висипом.

• Через повітря при кашлі або чханні.

Це дуже поширена дитяча інфекція. Більшість дітей у віці до 9 років перенесли таке інфекційне захворювання, як вітряна віспа.

Фото без описуСимптоми

Можуть бути різними. У деяких дітей розвивається легка форма вітрянки, і батьки навіть не знають, що вона була у їхньої дитини. Однак у типових (без ускладнення) випадках, це захворювання починається з одного або більше наступних симптомів:

• Лихоманка.

• Озноб.

• Втома.

• Дратівливість.

• Характерна висип, яку зазвичай легко ідентифікувати.

Фото без опису Висип починається як червоне круглее або овальнее пляма, в центрі якого з’являється блістер, наповнений жовтуватою рідиною, що містить вірус вітряної віспи. Висип сильно свербить і може виникнути на будь-якій ділянці тіла. У деяких дітей пухирів дуже мало, в той час як у інших ними може бути покрито практично все тіло.

Коли вітряна віспа у дітей заразна?

Вітрянка вважається заразною за кілька днів до того, як з’явиться висип. Саме тому хвороба поширюється так легко, так як вже хворі діти ходять в школу або дитячий садок. Після появи висипки дитина заразний протягом 3 – 5 днів, або поки всі бульбашки не засохнуть і не покриються кіркою. Дитина може повернутися в школу або дитячий сад, коли повністю пройде висип. Якщо не Фото без описудотримуватися дані обережності, то багато дітей, і навіть дорослі, отримають діагноз вітряна віспа.

Інкубаційний період коливається в межах від 11 до 20 днів, хоча в більшості випадків вітрянка розвивається протягом 14 днів. Якщо ж захворювання не розвивається по закінченні цього періоду, то дитина не булла інфікована.

Лікування вітрянки

Фото без описуЯк такого лікування вітрянки немає, але є рекомендації, виконання яких запобіжить розвитку ускладнень:

• Застосування заспокійливих ванн (вівсянка, харчова сода або кукурудзяний крохмаль), які допоможуть полегшити свербіж.

• Холодний компресс може також допомогти.

Фото без опису • Переконайтеся, що у дитини короткі нігті, щоб він не роздряпувала висип.

• Для зниження температури застосовувати ацетамінофен.

• Аспірин не можна давати дітям з вітряною віспою.

• Переконайтеся, що дитина достатньо п’є.

Коли звернутися до лікаря?

Ви повинні звернутися до лікаря якщо:

• З’явилися ознаки інфекції навколо пухирів, такі як почервоніння або припухлість.

• Дуже висока температура.

• У дитини блювота.

• Дитину важко розбудити або є дезорієнтація при ходьбі.

Чи можна запобігти вітрянку шляхом вакцинації?

Так, є вакцина, яка захищає дітей від вітряної віспи.

Вітряна віспа у дітей НЕ може бути повторно?

Фото без описуОздоровлення та загартування дітей

У кожній сім'ї насамперед дбають про те, щоб діти росли здоровими, веселими та бадьорими. 
Літо – найкраща пора, щоб розпочати рішучі дії задля зміцнення здоров'я дитини. Діти та дорослі повинні розуміти цінність власного життя та здоров'я.

Домашня аптечка — це «чарівна скринька», що містить лікарські препарати та вироби Фото без описумедичного призначення для надання домедичної допомоги. Час від часу ця скринька з бинтами, розчинами йоду, брильянтового зеленого, активованим вугіллям доповнюється різними лікарськими препаратами: від болю в горлі, жарознижувальними тощо. Уразі захворювання дитини батьки мають швидко зорієнтуватися у виборі ліків з домашньої аптечки та своєчасно надати необхідну домедичну допомогу.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, інфекційні і паразитарні захворювання більш ніж в Фото без опису30% випадків є причиною смерті хворого. Кількість хворих на гельмінтози зрівнюється з показниками захворюваності на ГРВІ та грип. Тому в останні роки тема гельмінтозів є дуже актуальною, оскільки ми бачимо тенденцію  до збільшення числа хворих, а разом з цим збільшується кількість гастроентерологічних та алергічних захворювань серед дітей ,що зумовлюються глистяною інвазією. До наших часів  актуальним є вислів К.І.Скрябіна  :”Паразитические черви являются далеко не невиновными сотрапезниками, а злостными паразитами влияющими весьма патогенно на своих хозяев. ”Гельмінти використовують наш організм як середовище життя, розмноження, харчування, тим самим викликають патологічну  дію на наш організм, знижують імунітет, пошкоджують усі органи та системи. Тому в наш час нам потрібно звертати велику увагу не лише на методи лікування гельмінтозів, але й на профілактики.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь