ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ З 01 ВЕРЕСНЯ 2020 РОКУ

25 серпня 2020 року, Верховна Рада України ухвалила Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про державний бюджет України на 2020 рік”.  Внесеними змінами передбачено збільшення мінімальної заробітної плати та встановлення її з 01 вересня поточного року на рівні 5 000,00 грн.

Враховуючи законодавчі новацій, з 01 вересня 2020 року перераховані пенсійні виплати осіб, які досягли 65 - річного віку, не працюють та мають необхідний страховий стаж (жінки - 30, а чоловіки 35 років).

Для таких осіб, мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі не менше ніж 2000,00 грн, що дорівнює 40 відсоткам від 5 000,00 грн.

За вищевказаних умов перераховано 43,7 тис. пенсійних справ. Перерахунок здійснено в автоматичному режимі, тому звертатися в органи Пенсійного фонду не потрібно. Вже в вересні поточного року пенсія буде виплачуватися в нових розмірах.

Слід також пам'ятати, що зростання показника мінімальної заробітної плати впливає на розмір єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що визначається у відсотках від бази нарахування єдиного внеску та складає 22 відсотки від мінімальної заробітної плати. Так, з 01 вересня 2020 року розмір єдиного внеску становить 1100,00 грн (5000,00 грн х 22%).

А у разі укладення договору про добровільну участь, по якому передбачена одноразова сплата єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року) сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2. Тобто, з 01 вересня поточного року складатиме 2200,00 грн (1100,00 грн х 2).

Нагадуємо, що отримати консультації з питань пенсійного забезпечення можливо за телефоном “гарячої” лінії Головного управління  Пенсійного фонду України в Херсонській області (0552) 35-39-02. Для мешканців Олешківського району  також  працює телефон “гарячої” лінії”  0958661507, 4-40-31