Виноградівська об'єднана територіальна громада
Олешківський район, Херсонська область

Відповіді на запитання, які найчастіше надходили під час анонсованих “гарячих” телефонних ліній керівництва головного управління Фонду в області в квітні поточного року

Відповіді на запитання, які найчастіше надходили під час анонсованих   “гарячих” телефонних ліній керівництва головного управління Фонду в області в квітні поточного року

        

            1. Я працюючий пенсіонер, хочу звільнитися. Чи необхідно звертатися до органів Фонду із заявою?  Чи вплине це на розмір пенсії?                                                                            

            Так, Вам необхідно звернутися до органів Пенсійного фонду за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії з відповідною заявою. Це визначено пунктом 2.21 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон). Нагадаю, що документами, які підтверджують, що особа  не  працює  є, насамперед,  трудова книжка із записом про звільнення та/або копія цивільно-правового договору.

            У випадках коли пенсіонер звільняється з роботи, розмір пенсії перераховується, а саме - обчислюється з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого на день звільнення.  По-перше - підвищується розмір мінімальної пенсії, по-друге - переглядається доплата за понаднормовий стаж роботи.

 

2. Отримую пенсію як державний службовець. Чула, що з 01 жовтня 2017 року відбулись якісь зміни, що стосувались цієї категорії, але на теперішній час розмір моєї пенсії не збільшився. Я маю право на жовтневий перерахунок?

Зміни про, які Ви говорите, це пункт 4-7 Прикінцевих положень Закону. Він набрав чинності з 01 жовтня минулого року та передбачає, що  особам, пенсії яким призначені відповідно до спеціальних законів України та розмір яких з урахуванням осучаснення пенсій, розрахований за нормами загального Закону, буде більший, проводиться автоматичне, без їхнього звернення, переведення на пенсію на умовах, передбачених Законом, за матеріалами пенсійних справ.

Тобто, лише у випадку якщо за матеріалами пенсійних справ розмір пенсії з 01.10.2017 на загальних підставах більший за розмір спеціальної пенсії, органами Пенсійного фонду проводиться відповідне переведення з одного виду пенсій на інший.

Разом з цим, у випадках коли пенсіонер після виходу на спеціальну пенсію продовжував працювати, доцільним буде звернутися до спеціалістів Фонду з заявою щодо зарахування цього стажу.

Крім того, важливим є те, що особи, пенсію яким переведено на пенсію на загальних умовах, у будь-який час можуть звернутися до органів Пенсійного фонду для переведення на спеціальну пенсію із встановленням розміру пенсії, отримуваного до такого переведення (з 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому надійшла така заява).

 

3. Отримую пенсію за віком, але розмір невеликий - 1700 грн. Нещодавно помер чоловік. Чи маю право перейти на його пенсію? Мій розмір пенсії збільшиться, якщо він отримував 2400 грн?

Відповідно до статті 36 Закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі - Закон) пенсія у зв'язку з втратою годувальника призн