Виноградівська територіальна громада
Херсонська область, Херсонський район
Логотип Diia
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Про банківські переваги

Кожен український пен­сіонер за власним ви­бором може одержува­ти пенсію або через поштові відділення, або через бан­ківські установи. Пам'ятайте, що вибір, як саме отриму­вати виплату, пенсіонер ро­бить самостійно, орієнтую­чись лише на особисті жит­тєві обставини й на свою «зону комфорту». Визначив­шись, пенсіонер має повідо­мити про цей вибір органи Пенсійного фонду в особис­тій заяві.

        Про дату виплати

        Після цього, зважаючи на те, до якої категорії пенсіонерів на­лежить людина (скажімо, чи це ветеран війни, чи пенсіонер за віком), відомство встановлює черговість виплат: у перші дні місяця пенсії одержують інвалі­ди, учасники бойових дій, чле­ни сімей загиблих, ближче до кінця місяця — пенсіонери, що працюють. Загалом виплата пен­сій в Україні здійснюється з 4 по 25 число кожного місяця. Да­ту виплати пенсії людині мають обов'язково повідомити.

         Зазвичай, виплата пенсій відбувається у чітко встановле­ні терміни. Внести зміни в цей графік може лише календар. Зверніть увагу: якщо встанов­лена дата виплати пенсії припа­дає на святковий або вихідний день, пенсію може бути випла­чено достроково, але не рані­ше ніж за три дні до встанов­леної дати.

       Про банківські переваги

        Дедалі більше українських пенсіонерів отримують пенсію через банки, адже такий спо­сіб має чимало переваг: гроші можна одержати в будь-який зручний час у будь-якому міс­ті України; є можливість нако­пичити кошти, оскільки залеж­но від тривалості зберігання їх на поточному рахунку збільшу­ється сума нарахованих відсо­тків тощо.

        В отриманні пенсій через банк є ще один незаперечний плюс. Якщо пенсіонер з якоїсь причини не зміг вчасно одер­жати виплату через пошту, піс­ля 25 числа кошти повертають­ся в Пенсійний фонд, і отримати їх можна лише наступного міся­ця. А гроші, які перераховують пенсіонеру на банківський ра­хунок, залишаються доступни­ми в будь-який момент. Про­те, вибираючи банк для виплати пенсії, варто звернути увагу, чи є він у переліку установ, що пройшли відповідний конкурс у Пенсійному фонді України. Важ­ливо, що в будь-який час пенсі­онер має право відмовитися від послуг одного банку й скориста­тися послугами іншого.

        Про довіреність

        У житті буває, що пенсіонер з якихось причин, наприклад, за станом здоров'я, не може отримувати пенсію особисто. Тоді він має право уповноважити іншу особу (це може бути хтось із ро­дичів, сусідів), щоб вона одержу­вала його пенсію за довіреністю. Щоправда, таку довіреність тре­ба щороку поновлювати. З ме­тою захисту права пенсіонера заяву про виплату пенсії за до­віреністю він має подати в орган Фонду особисто.

        Візьміть на замітку, що за довіреностями,  посвідчени ми стаціонарними, лікувально-профілактичними закладами, пенсію виплачують один раз, після чого довіреність підлягає переоформленню.

       Посвідчити довіреність на ви­плату пенсії можна в нотаріуса. Якщо в населених пунктах не­має ні державних, ні приват­них нотаріальних контор, дору­чення посвідчують уповнова­жені особи органів місцевого самоврядування.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь