Олешківське відділення ФССУ інформує
Допомога за хворою дитиною фінансується Фондом з першого дня.
Травматизм на виробництві як наслідок алкогольного сп’яніння працівника
Дбати про здоров’я працівників і забезпечити безпечні умови праці – основне завдання роботодавця.
З 01 липня набув чинності новий прядок розслідування нещасних випадків та професійних захворювань.
БЕЗПЕКА ТА ГІГІЄНА ПРАЦІ – КЛЮЧ ДО МАЙБУТНЬОЇ РОБОТИ
Фонд соціального страхування на захисті здоров’я працюючих
Статистика щодо травмувань працівників у 2019 році та соціальний захист Фондом застрахованих осіб.
14 Січня, 2022 р., 13:16
За 12 місяців 2021 року у Олешківському відділенні зареєстровано 87 повідомлень про нещасні випадки, які сталися в процесі виробничої діяльності працівників. По факту 46 страхових нещасних випадків, які сталися з працівниками різних професій. Усі ці випадки за результатом розслідування пов’язані з виробництвом. 39 випадків (захворювання на КОВІД) сталися з працівниками медичних закладів Олешківського та Голопристанського районів. Три випадки, що сталися з працівниками лісомисливського господарства, дорожньої служби та сільгосппідприємства, досі знаходяться в стадії розслідування. Якщо порівнювати рівень травматизму 12 місяців 2021 року з відповідним періодом 2020 року, то у 2021 році сталося у 2,5 разів більше нещасних випадків. Рівень травматизму виріс завдяки захворюванням працівників на гостру респіраторну хворобу COVID-19. Якщо враховувати тільки випадки травмувань працівників на виробництві без захворювань на COVID-19, то стан травматизму буде таким: 2020 рік - 6 страхових нещасних, 2021 рік - 2 страхових нещасних випадки, що показує зниження у 2021 році випадків у три рази в порівнянні з 2020 роком. Але це статистика, яка досить невтішна. Завдання страхового експерта з охорони праці в співпраці з службами охорони праці підприємств, установ та організацій полягає в тому, щоб повністю унеможливити настання травмувань працівників на виробництві. Дійти цього можна тільки проводячи дієву профілактичну роботу з учасниками виробничого процесу. Хочу відмітити забезпечення високого рівня охорони праці та профілактичної роботи на таких підприємствах, установах та організаціяїх, як Олешківська міска рада, Голопристанська міська рада, Бехтерська, Чулаківська, Долматівська, Великокопанівська, Виноградівська, Ювілейна сільські ради, Фермерське господарство «Інтегровані агросистеми», Приватне підприємство «Органік сістемс», Філія «Голопристанська дорожня експлуатаційна дільниця», Філія «Цюрупинська дорожня експлуатаційна дільниця», ТОВ «ЦПК», ТОВ «Олешківська ТЕЦ», КП «Олешківська багатопрофільна лікарня» Олешківської міської ради, КНП Олешківський центр первинної медико-санітарної допомоги» Олешківської міської ради, КНП «Голопристанська районна лікарня», КНП «Голопристанський центр первинної медико-санітарної допомоги» Голопристанської міської ради, ТОВ «Дунапак Таврія», ТОВ «ВОДОКАНАЛ+» Олешківської міської ради, СФК ім. Горького, ТДВ ім.. Латиських Стрільців.
16 Грудня, 2021 р., 08:22
10 Грудня, 2021 р., 08:49
09 Листопада, 2021 р., 11:33
Лікарняні не підлягають оплаті під час відсторонення від роботи через відмову від вакцинації 05.11.2021 Допомоги за лікарняними листками не надаються працівникам, яких було відсторонено від роботи через відмову або ухилення від обов’язкового профілактичного щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19. Виплата не здійснюється за ті дні тимчасової непрацездатності, які збігаються з днями відсторонення від виконання обов’язків. Зверніть увагу, відсторонення від роботи працівників, для яких визначена обов’язковість щеплень проти СOVID-19, однак які відмовились від вакцинації, покликане убезпечити їх колег, відвідувачів, учнів, вихованців, студентів та інших від ризику інфікування та подальшого поширення коронавірусу SARS-CoV-2. Відмова від щеплень за відсутності абсолютних протипоказань наражає на небезпеку оточуючих. Допомоги по тимчасовій втраті працездатності у вказаному випадку не фінансуються, оскільки відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування покликані компенсувати заробіток застрахованої особи, втрачений нею за час лікування. У разі відсторонення від роботи з припиненням виплати заробітної плати працівника, який не дотримується вимог щодо обов’язкової вакцинації проти COVID-19, факт втрати заробітку через хворобу або травму в такий період відсутній. Нагадаємо, перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням, визначено наказом МОЗ від 04.10.2021 № 2153. Так, на період дії карантину обов'язковим профілактичним щепленням від COVID-19 підлягають працівники: 1) центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів; 2) місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів; 3) закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.10.2021 № 1096, з 08 листопада керівники державних органів (державної служби), підприємств, установ та організацій мають забезпечити відсторонення від роботи працівників, щодо яких визначена обов’язковість профілактичних щеплень проти СOVID-19, і які відмовились або ухиляються від їх проведення. Виключенням є особи, які мають абсолютні протипоказання до проведення такого щеплення та надали відповідний медичний висновок. Вакцини проти COVID-19 критично важливі для стримування пандемії у поєднанні з ефективним тестуванням та застережними заходами, що вже застосовуються. Вакцини, схвалені для використання ВООЗ, пройшли суворі тести та клінічні випробування, аби показати, що вони безпечні та ефективні в подоланні пандемії. Вакцинація рятує життя. Знайти зручний пункт вакцинації: https://vaccination.covid19.gov.ua/list.
09 Вересня, 2021 р., 14:46
Роботи у водопровідних та каналізаційних мережах, колекторах, колодязях щороку стають причиною смертельних нещасних випадків через отруєння газами. Такі нещасні випадки є наслідками невикористання або відсутності засобів індивідуального захисту. Метан, який утворюється при гнитті органічних решток, при високій концентрації викликає втрату свідомості вже після декількох вдихів. Відсутність запаху, кольору і смаку робить цей газ особливо небезпечним під час експлуатації чи ремонту колодязів та системно призводить до смертельних наслідків.