Виноградівська територіальна громада
Херсонська область, Херсонський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

1 липня підвищився розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб до 1564 гривень

ОЛЕШКІВСЬКИЙ СЕРВІСНИЙ ЦЕНТР

ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В ХЕРСОНСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ:

 

Відповідно до Закону «Про Державний бюджет України на 2019 рік» із      1 липня підвищився розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб до 1564 гривень. У зв'язку з цим органи Пенсійного фонду перераховують мінімальні пенсійні виплати та надбавки і підвищення до пенсій, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму

 

Будуть перераховані мінімальні пенсії за віком, по інвалідності, у зв’язку із втратою годувальника відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Перераховується доплата за понаднормативний стаж (за кожний повний рік понад 25 (35) років для чоловіків та понад 20 (30) років для жінок), яка визначається у відсотках від мінімального розміру пенсії, у разі, коли основний розмір пенсії є більшим за мінімальний.

 

Також, перерахунку підлягають розміри надбавок та підвищень до пенсій, які визначаються від розміру прожиткового мінімуму, а саме:

- підвищення ветеранам війни;

- підвищення жертвам нацистських переслідувань;

- надбавка на утриманців відповідно до «військового» Закону;

- статусні підвищення особам, яким виповнилося 100 років;

- пенсії за особливі заслуги перед Україною;

- державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни;

- пенсії за особливі заслуги перед Україною, які нараховується понад мінімальні пенсійні виплати.

 

Мінімальний розмір пенсії непрацюючих осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», з 1 липня становить 4692 грн. (1564 грн. х 3).

Це ті працівники, які відпрацювали на підземних роботах не менше 15 років (для чоловіків) та 7,5 року (для жінок), розмір пенсії яких встановлюється згідно із Законом не нижче трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, що втратили працездатність.

Також перераховують пенсії у зв’язку із втратою годувальника, призначені відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Так, з 1 липня мінімальний розмір пенсії на одного утриманця не може бути меншим ніж 1564 грн; на двох утриманців – 1876,8 грн (1564 грн. х 120%); на трьох і більше утриманців – 2346 грн. (1564 грн. х 150%).

Перераховують мінімальні пенсії у зв’язку із втратою годувальника особам, які отримують пенсії за «військовим» Законом (мінімальний розмір пенсії у зв’язку із втратою годувальника за «військовим» Законом з 1 липня не може бути меншим ніж 3128 грн. (1564 грн. х 2) на одного утриманця).

Розмір надбавки до пенсії згідно зі статтею 13 Закону України «Про донорство крові та її компонентів», який встановлюється у розмірі 10% від затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, з 1 липня зросте зі 185,3 грн. до 193,6 грн.

Не підлягають перерахунку деякі надбавки і підвищення. Вони виплачуються у фіксованому розмірі, як це передбачено постановами Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 № 1381 та від 25.03.2014 № 112. А саме:

- підвищення членам сімей осіб, зазначених у пункті 1 статті 10 Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також дружинам (чоловікам) померлих інвалідів Великої Вітчизняної війни, які не одружилися вдруге, – 398,58 грн.;

- підвищення дітям війни – у розмірі 66,43 грн.;

Також не переглядаються додаткові пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, та компенсаційні виплати за втрату годувальника відповідно до Закону «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

 

Працюючим пенсіонерам перерахунок у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму не проводиться. Пенсіонерам, які працюють, проводять діяльність з отриманням доходу, такий перерахунок здійснюється після звільнення з роботи або припинення такої діяльності, з урахуванням прожиткового мінімуму, який встановлено на дату звільнення або припинення такої діяльності.

 

Але! Прикінцевими положеннями Закону № 2148–VIII від 03.10.2017 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» встановлено, що пенсії, перераховані з 01.10.2017, а також ті, що будуть призначатися після цієї дати, встановлюються у розмірі не меншому за розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, у разі його зростання, зростає і мінімальна пенсійна виплата. Тож мінімальна пенсійна виплата з 1 липня не може бути нижчою ніж 1564 грн.

 

При цьому, постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 №543, яка набирає чинності з 01.07.2019 змінено розміри державної адресної допомоги інвалідам війни:

Особам з інвалідністю внаслідок війни пенсійна виплата з 01.07.2019 не може бути меншою за:

  • у осіб з І групою інвалідності та осіб ІІ та ІІІ групи інвалідності, учасників бойових дій Другої світової війни, які досягли 85 річного віку розмір пенсії не може бути меншим за 650 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (замість 285% раніше встановлених), тобто розмір пенсії не може бути нижчим за 10166 грн.;

-  у осіб з ІІ групою інвалідності – 525% (замість 255%), мінімальний розмір пенсії – 8211,00 (було 3988,20 грн );

  • у осіб з ІІІ групою інвалідності – 360% (замість 225%), мінімальний розмір 5630,40 грн. (було 3519 грн).

Звертаємо увагу, що мінімальний розмір пенсійних виплат для учасників бойових дій, як і раніше, складатиме 165%  від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб та з 01.07.2019 складатиме 2580,60 грн (було 2470,05 грн).

Пенсія за особливі заслуги перед Україною виплачується понад встановлений мінімальний розмір пенсійної виплати.

Також вищезазначеною постановою передбачено, що  пенсіонерам, які одержують пенсію за Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», які мають страховий стаж не менше 35 років у чоловіків та  30 років у жінок, розмір пенсійної виплати (з урахуванням надбавок і підвищень) з 01.07.2019 року не може бути меншим за 2000 грн. Пенсія за особливі заслуги перед Україною також виплачується понад встановлений мінімальний розмір пенсійної виплати для таких осіб.

Ще одній категорії осіб буде проведено перерахунок пенсій, а саме:  військовозобов’язаним, призваним на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження військової служби (військових зборів) і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, таким особам пенсія по інвалідності обчислюється з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за визначеною Кабміном формулою (нагадаємо, що з 01.01.2018 такі перерахунки за Законом 2148 були проведені  лише особам, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших ядерних випробуваннях під час проходження дійсної строкової військової служби).

 

З огляду на вищезазначене, суми, на які зростуть пенсійні виплати, у кожної особи будуть індивідуальні, оскільки залежать від наявності складових пенсійної виплати, які напряму розраховуються від величини прожиткового мінімуму.

 

Перерахунок не потребує додаткового звернення пенсіонерів до органів Пенсійного фонду України (крім випадків повідомлення про працевлаштування чи звільнення з роботи).

 

 Додаткову інформацію завжди можна отримати за телефоном “гарячої” лінії Олешківського сервісного центру головного управління Фонду в Херсонській області 05542 4 40 31, 095 8661507.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь