ДО УВАГИ НАЙМАНИХ ПРАЦІВНИКІВ ТА ФІЗИЧНИХ ОСІБ - ПІДПРИЄМЦІВ !

ДО УВАГИ НАЙМАНИХ ПРАЦІВНИКІВ

ТА ФІЗИЧНИХ ОСІБ - ПІДПРИЄМЦІВ !

З 1 січня 2004 року страховий стаж громадянам України зараховується лише за умови сплати внесків у розмірі не меншому за мінімальний страховий внесок, розрахований з мінімальної заробітної плати, яка  на сьогодні  складає  3 723 грн, відповідно мінімальний внесок -  819 грн. 06 коп на місяць.
Від величини страхового стажу  залежить не тільки розмір пенсійної виплати, але й  саме  право на її призначення.
З  2018 року страховий стаж, необхідний для призначення пенсії,  складає 25 років і надалі він буде поступово збільшуватися.  Для тих, хто досягне пенсійного віку в 2019 році  - це 26 років, у 2020 році - 27 років і так до 2028 року, коли необхідний для призначення пенсії страховий стаж становитиме 35 років.
Своєчасна сплата страхових  та  єдиного  соціального внесків безпосередньо впливає на повноту зарахування страхового стажу.
У разі, якщо  внески  не сплачено  або сплачено не в повному обсязі, до страхового стажу найманого працівника  або  фізичної особи - підприємця буде зараховано  періоди роботи пропорційно сплаченим внескам.
Це стосується  в першу чергу працівників підприємств, які систематично порушують вимоги діючого законодавства щодо своєчасної сплати внесків, нарахованих на фонд оплати праці, та  фізичних осіб–підприємців, які  не   сплачують єдиний соціальний внесок  в розмірі не меншому за мінімальний.
Наявність заборгованості зі сплати внесків не дозволяє зарахувати до страхового стажу періоди роботи в повному обсязі, і  наймані працівники  та приватні підприємці у таких випадках  ризикують  залишитися без права на отримання пенсії.
Працівникам підприємств, які мають заборгованість зі сплати єдиного внеску, а на  01 липня поточного року це майже 59 млн грн,  не буде зараховано  в повному обсязі зароблений страховий стаж, поки їх роботодавці не розрахуються з боргами.
Заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску в сумі 45,4 млн грн мають більше  9 тис.  фізичних осіб - підприємців області, яким також не буде зараховано до страхового стажу період підприємницької  діяльності за який не сплачено внески.
Тому звертаємося до  усіх роботодавців та  приватних підприємців області: розрахуйтеся з боргами по страхових та єдиному соціальному  внесках! Це забезпечить кожній працюючій людині страховий стаж, необхідний  для призначення пенсійних та інших соціальних виплат.
Найманих працівників закликаємо:  зареєструватись  на веб-порталі Пенсійного фонду України, що дасть можливість контролювати повноту сплати єдиного соціального внеску роботодавцями.  У разі виникнення  недоїмки  вимагайте від роботодавця її погашення.
Відсутність заборгованості зі сплати страхових та єдиного  внесків  – обов’язкова умова для зарахування страхового стажу!

Олешківський сервісний центр

Головного управління Пенсійного