Виноградівська територіальна громада
Херсонська область, Херсонський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Із святом Богоявлення та Хрещення Господнього вітаємо усіх !

Дата: 18.01.2018 15:22
Кількість переглядів: 831

Свято 19 січня - Хрещення Господнє (Богоявлення)

Свято 19 січня - Хрещення Господнє (Богоявлення)

Хрещення - одне з головних християнських святСвятом Хрещеннязакінчуються Різдвяні святки, які тривають з 7 по 19 січня. Свято починається ввечері 18 січня, коли всі православні відзначають Водохресний Святвечір.

У церквах цього дня святять воду. Раніше її брали з найближчої річки або озера, просвердлюючи під льоду лунку у формі великого хреста. Батюшка молився над водою, опускав в ополонку церковний хрест, парафіяни найближчій церкві співали псалми. Після всіх цих дійств вода в річці вважалася хрещеної. Її набирали у різні судини і несли додому. Вірили, що така вода лікує від різних недуг, надає бадьорість і здоров'я, тому був поширений звичай занурюватися в ополонці. В даний час воду практично не беруть із річок і озер - екологія не та. Її відразу розливають після богослужіння біля церкви. Погодьтеся - це дуже практично. Звичай занурюватися в ополонку зберігся і до нашого часу. Але частіше чудеса витривалості показують глядачам „моржі“. Інші топчуться на березі, і, округливши очі, дивляться на дивних людей у плавках на снігу.

Вода крім охолодження тлінних тіл також використовувалася в активній боротьбі проти різної нечистої сили, яка цілими арміями „оточила“ будинки . Щоб вигнати з кутів цю саму домову нечисть, окропляли всі кімнати, подвір'я та господарські будівлі хрещеною водою. Після таких ритуалів кожен чоловік намагався вдосталь напитися святою водою, щоб бути весь рік здоровим, щасливим, а значить безтурботним і веселим. Принаймні, випиваючи воду цю, багато хто про це мріяли і сподівалися тільки на краще.

На свято Хрещення Господнього вода в храмах освячується особливим чином - великим Йорданським освяченням і називається хрещенської. Є таке грецьке слово - «агіасма», воно перекладається як святиня. І ставлення до неї, до великої святині, має бути особливе.

Богоявленська вода. Властивості богоявленської води

Куштують вона натщесерце, по ложечці, по чуть-чуть. Встав чоловік, перехрестився, попросив благословення у Господа почався день, вмився, помолився і прийняв велику агіасмою. Якщо запропонований прийом ліків натщесерце, то спочатку приймають святу воду, а за нею і ліки. А вже потім сніданок і інші справи. Подвижники християнського благочестя називають освячену воду кращим ліками від усіх духовних і тілесних недуг. Часто духівники «прописують» своїм пріболевшім чадам водохресну воду - щогодини по ложечці, з вірою, звичайно, а без віри хоч полканістри випий. Нею і обмивати хворого можна, і постіль кропити. Правда, жінкам у критичні дні приймати водохресну воду не благословляється. Але це якщо жінка в іншому здорова. А якщо вона хвора, то навіть ця обставина ролі не грає. Хрещенська вода нехай буде їй на допомогу!

Є благочестива традиція кропити в цей день водохресною водою своє житло зі співом тропаря Богоявлення. Водохресну воду весь рік вживають натщесерце в невеликих кількостях, зазвичай разом з шматочком просфори "щоб силу, здоров'я підкріплюючу, хвороби цілющу, демонів прогоняющую і все вражие наклепи отвращающую, ми не змогли отримати від Бога".

Свята вода. Молитва

При цьому читається молитва: "Господи Боже мій, нехай буде дар Твій святий і свята Твоя вода на відпущення гріхів моїх, на просвітлення розуму мого, зміцнення душевних і тілесних сил моїх, на здоров'я душі і тіла мого, підкорення пристрастей і немочі моїх по безпредельному милосердю Твоєму молитвами Пречистыя Твоєї Матері і всіх святих Твоїх. Амінь". При недугах або нападів злих сил пити воду можна і потрібно, не вагаючись, в будь-який час.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь