Виноградівська територіальна громада
Херсонська область, Херсонський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Інформація від Державної прикордонної служби України про пропуск осіб через адміністративну межу з АР Крим.

Дата: 11.07.2018 13:30
Кількість переглядів: 794

Фото без описуПропуск осіб через адміністративну межу з АРК

Офіційний сайт ДПСУ: https://dpsu.gov.ua

Громадяни України

Рекомендуємо всім громадянам заздалегідь ознайомиться з наступними нормативно-правовими актами України:

Згідно зі статтею 13 Закону України „Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус”, документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України:

  • паспорт громадянина України;

  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

  • дипломатичний паспорт України;

  • службовий паспорт України;

  • посвідчення особи моряка;

  • посвідчення члена екіпажу;

  • посвідчення особи на повернення в Україну;

  • тимчасове посвідчення громадянина України.

Відповідно до статті 1 Закону України від 21.01.1994 року «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», громадянин України ні за яких підстав не може бути  обмежений у праві на в'їзд в Україну.

Пунктом 3 Порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 367, чітко зазначений порядок перетинання адміністративної межі з ТОТУ АР Крим громадянами України та особами, які не досягли 16 – річного віку.

 

Довідково:

В’їзд на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї здійснюються через контрольні пункти:

 

громадян України - за умови пред’явлення будь-якого документа, визначеного статтею 5 Закону України “Про громадянство України” або статтею 2 Закону України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України”.

 

Документами, що дають право на виїзд  з  України  і  в'їзд  в

Україну  та  посвідчують  особу  громадянина   України   під   час

перебування за її межами, є:

     паспорт громадянина України для виїзду за  кордон;

     проїзний документ дитини;

     дипломатичний паспорт;

     службовий паспорт;

     посвідчення особи моряка.

 

В’їзд на тимчасово окуповану територію України громадян України, які не досягли 16-річного віку, здійснюється через контрольні пункти за умови пред’явлення паспорта громадянина України, або паспорта громадянина України для виїзду за кордон, або проїзного документа дитини з дотриманням вимог, передбачених для таких осіб пунктами 3-6 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 (ЗП України, 1995 р., № 4, ст. 92; 2010 р., № 65, ст. 2239).

 

Виїзд з тимчасово окупованої території України громадян України, які не досягли 16-річного віку, здійснюється через контрольні пункти за умови пред’явлення паспорта громадянина України, або паспорта громадянина України для виїзду за кордон, або проїзного документа дитини у супроводі одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників чи в супроводі інших осіб, уповноважених одним із батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників.

Лише уповноважені службові особи Державної прикордонної служби України, які безпосередньо несуть службу в контрольних пунктах в’їзду - виїзду, діючи в межах своїх повноважень та функціональних обов’язків, надають дозвіл на вїздвиїзд доз материкової частини України громадян України та тих, які не досягли 16-річного віку, на підставі виконання ними усіх, визначених умов для перетинання адміністративної межі з тимчасово окупованою територією АР Крим.

Проїзний документ дитини є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України особи, на яку він оформлений, і дає право цій особі на виїзд з України і в'їзд в Україну. Даний документ оформлявся до 01.04.2015 відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.1995 № 231 (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/231-95-п/print1433752429073745).

Однак у разі наявності дійсного за термінами дії проїзного документа дитини на момент перетину державного або адміністративного кордону, співробітники Державної прикордонної служби України за таким документом дану дитини пропустять.

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон з відомостями про дитину, який слідує разом з батьками (законним представником) і вписаний в паспорт батька/матері до 5 років (у віці від 5 до 18 років з вклеєною фотокарткою), також надає право перетину державного або адміністративного кордону.

Свідоцтво про народження – документ, який не посвідчує особу та не підтверджує громадянство України.

Якщо слідує один з батьків без другого з батьків, також необхідно мати і пред’явити нотаріально засвідчену згоду, в якій має бути визначено:

  • хто дозволяє (громадянство, П.І.Б, число, місяць та рік народження батька/мати);

  • кому дозволяє супроводжувати (громадянство, П.І.Б, число, місяць та рік народження мати/батька);

  • кого дозволяє супроводжувати (громадянство, П.І.Б, число, місяць та рік народження дитини);

  • зазначення напрямку прямування – АР Крим;

  • відповідний часовий проміжок перебування (наприклад, з 25.06.2015 по 25.09.2015). Фактично у вказаний період повинен бути здійснений виїзд;

  • документи складені в АР Крим – недійсні.

Звертаємо увагу всіх громадян

Громадянин України, іноземець та особа без громадянства не має право прибувати на територію України через територію АР Крим, а також залишати територію України через АР Крим.

Тобто у разі проходження по маршруту, наприклад, Москва – Сімферополь – Одеса (Херсон – Керч – Сочі), співробітники Державної прикордонної служби України мають право затримати громадянина України до 3-х годин для складання протоколу та притягнення до адміністративної відповідальності, а іноземного громадянина не пропустити і заборонити в'їзд на територію України на 3 роки (стаття 14-1 Закону України „Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/3773-17/print1390155069564356)).

Такий маршрут є порушенням порядку в’їзду/виїзду на/з АР Крим (тимчасово окуповану територію України).

Санкція ст. 204-2 Кодексу України про адміністративне правопорушення передбачає покарання у вигляді штрафу від 1700 грн. до 5100 грн. або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

Необхідно в’їжджати/виїжджати на/з територію України через функціонуючі пункти пропуску на державному кордоні України (материкова частина території України).

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь