КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ ВИНОГРАДІВСЬКОЇ ІНФОРМУЄ

Дата: 25.04.2019 11:35

Фото без описуМеланома

меланома (або рак шкіри) – найпоширеніше онкологічне захворювання, яке все частіше зустрічається у пацієнтів в будь-якому віці. Захворювання розвивається через пігментні клітини шкіри – меланоцити, а також з родимих плям (їх часто називають пігментними новусами). Даному виду онкології притаманний стрімкий розвиток, а на пізніх стадіях – ураження внутрішніх органів. Саме тому дуже важливо вчасно виявити новоутворення і вибрати правильну тактику лікування, щоб допомогти пацієнту назавжди позбутися від хвороби.

ДІАГНОСТУВАННЯ

Рання діагностика меланоми дуже важлива, тому що в противному випадку, через стрімке метастазування пухлини, вилікувати захворювання не вдасться. Для цього необхідно звернутися до досвідченого клінічного онколога. Якщо на консультації онколог підозрює меланому шкіри, подальше обстеження проводиться за допомогою:

• Хірургічної біопсії лімфатичних вузлів
  • Рентгенографією грудної клітини
  • Правилом ABCD (мнемонічне правило для діагностики меланоми)
  • Дерматоскопії

Дуже важливо, вчасно виявити захворювання для подальшого ефективного лікування.

СИМПТОМИ

Рак шкіри може виникати de novo або утворюватися з придбаного, або вродженого невоклітинного невуса. Пухлина на місці великого невуса нерідко утворюється в підлітковому віці.

Меланоми на місці вроджених невусів утворюються частіше, що свідчить про збільшення ризику переродження в ракове новоутворення. Основною ознакою переродження невуса є його асиметричність.

Асиметрія може проявлятися наступними ознаками:

• Нерівномірне забарвлення.
  • Нерівномірна форма.
  • Нерівні структури.
  • Нерівні кордони.

Наприклад, на одному невусі можливо спостерігати різні відтінки кольору:

• Світло-коричневий.
  • Білий.
  • Синій.
  • Чорний.
  • Червоний.
  • Темно-коричневий.

Симптоми меланоми шкіри пізніх стадій розвитку раку проявляються кровотечею з пухлини, але цьому можуть передувати подразнення, зміна забарвлення родимки або зміна розміру невуса. Дані зміни відображені в спеціальних анкетах з 5 і 7 пунктів і правилі ABCD. Також меланома шкіри на пізніх стадіях може мати такі ознаки:

• Кровоточивість.
  • Сверблячка.
  • Больовий синдром.
  • Пігментація шкірних покривів.

Важливо розуміти, що як тільки розвинулася негативна симптоматика, слід негайно звернутися в хороший медичний центр. Повинна бути проведена грамотна діагностика та призначено ефективне лікування.