Довготривала суха та спекотна погода впливає .........
Довготривала суха та спекотна погода впливає на збільшення кількості пожеж в екосистемах. У поточному році зафіксовано 856 таких пожеж, з яких 737 стались на відкритих територіях і пов’язані з горінням сухої трави, стерні та сміття, 114 – у лісах. Поки вдалось уникнути значних загорань на території лісових масивів. І наразі пожежно-рятувальною службою та лісомисливським господарством робиться все для того аби не допустити знищення лісонасаджень через вогонь.
Щоб не допустити виникнення пожежі через загорання сухої трави, необхідно дотримуватися відповідних правил пожежної безпеки:
- бути вкрай обережними у поводженні з відкритим вогнем;
- не залишати без нагляду розпалене багаття;
- не розпалювати багаття біля будинків, господарських споруд;
- слідуючи автомобілем, не кидати недопалки та сірники на узбіччя;
- стежити, щоб діти не гралися з вогнем;
- після завершення зернозбиральної кампанії не випалювати поживні залишки, адже такі дії можуть стати причиною масштабних пожеж:
- у разі виявлення пожежі терміново телефонуйте на номер «101»
Дотримання правил пожежної безпеки не вимагає жодних надзусиль чи матеріальних витрат, але їх своєчасне й ретельне виконання дозволить вберегтися від біди.
Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій застерігає: у період встановлення найвищого 5-го класу пожежної небезпеки необхідно утриматися від відвідування лісів, категорично заборонено розпалювати багаття та використовувати відкритий вогонь.
Пам’ятайте, саме Ваші розсудливі дії допоможуть виключити виникнення пожеж у природних екосистемах області.
З початку року на водоймах області потонула 21 людина, з яких троє дітей.
14 липня близько 18:00 в районі причалу Каховської набережної пірнув з пірсу 19-річний хлопець, і більше на поверхню водойми не з’явився.
15 липня на його пошуки було залучене водолазне відділення Аварійно-рятувального загону обласної Держслужби з надзвичайних ситуацій. Тіло хлопця о 12:30 знайдено на відстані трьох метрів від пірсу, доставлено на берег і передано співробітникам поліції.
22 липня о 15:20 на номер Служби порятунку Великоолександрівського району надійшло повідомлення від чергового відділення поліції про можливе утоплення двох осіб: чоловіка 1952 р. н. та дівчинки 2011 р. н. За даними опитаних, онучка приїхала на канікули до бабусі та дідуся. Цього дня, близько 14-ї години, дівчинка з дідусем пішли купатися на річку Інгулець, яка протікає неподалік села. Через деякий час бабуся помітила, що їх немає в тому місці, де вони купались. Незабаром, за 100 метрів від місця зникнення, тіло чоловіка виявив місцевий рибалка. Тіло дитини знайшли через дві доби.
Аби запобігти трагедіям на воді потрібно дотримуватись таких порад:
- не заходити у воду в захмелілому стані;
- не запливати за огороджувальні буї;
- не підпливати до моторних суден, вітрильників, веслових човнів та інших плавзасобів;
- не стрибати у воду зі споруд, не пристосованих для цього, а також у місцях, де невідомі глибина та стан дна;
- не організовувати у воді ігри, пов'язані з пірнанням та захватом тих, хто купається;
- не залишати без нагляду малолітніх дітей.
- не купатись в затоплених кар'єрах, каналах, озерах та інших місцях не пристосованих для цього.