Надання першої медичної допомоги при анафілактичному шоку – це повинен знати кожний

Дата: 08.05.2020 09:47

Надання першої медичної допомоги при анафілактичному шоку

Анафілактичний шок – небезпечний для життя людини стан. Це алергічна реакція на потрапляння в організм людини того чи іншого алергену. Алгоритм дій при анафілактичному шоку повинен знати кожен, оскільки від цього залежить життя людини. Основні ознаки стану – запаморочення, слабкість, виражена задишка, падіння артеріального тиску, тахікардія, висипання на шкірі.

Найбільш схильні діти.

Причини розвитку анафілактичних реакцій дуже різноманітні:

• їжа (цитрусові, шоколад, молочні продукти, харчові добавки);

• рослини (хвойні дерева, різнотрав'я);

• тварини (домашні улюбленці, комахи);

• ліки (вакцини, сироватки, гормони, антибіотики, контрастні речовини).

Симптоми анафілактичного шоку в дітей

Анафілактичний шок особливо небезпечний в дитячому віці через недостатній розвиток органів і систем. В силу анатомічних і фізіологічних особливостей ця реакція у дитини може розвинутися дуже швидко. Найчастіше анафілактичний шок є результатом введення в дитячий організм вакцини або якого-небудь продукту.

Симптоми анафілактичного шоку в дітей: відчуття страху, занепокоєння, головний біль, шкірні висипання, пирхавка в горлі, тахікардія, біль у животі (не завжди). Швидкість проявів залежить від способу попадання алергену в організм. При внутрішньовенному введенні анафілактична реакція виникає миттєво. При прийомі їжіпротягом декількох годин. Спрогнозувати розвиток анафілаксії неможливо, тож лікарі рекомендують в домашній аптечці завжди мати протиалергійні препарати. Більш детально про стандарти і рекомендації щодо складу аптечки вам розповість лікар під час консультації.

Важливо: за найменшої підозри на розвиток анафілактичного шоку необхідно негайно викликати карету швидкої допомоги і дати малюку таблетку антигістамінного препарату.

Вагітність: невідкладна допомога при анафілактичному шоку

Вагітні також вразливі в плані алергії. При перевантаженнях, що виникають при анафілаксії, ймовірність викиднів, раннього відшарування плаценти і передчасних пологів особливо висока. У вагітної в першу чергу страждає серцево-судинна система і нирки. Велика ймовірність розвитку інсульту, серцевої недостатності та кровотеч.

Невідкладна допомога при анафілактичному шоку – негайно викликати швидку допомогу і дати вагітній під язик антигістамінний препарат. У розмові з диспетчером вкрай важливо вказати стан жінки.