Виноградівська територіальна громада
Херсонська область, Херсонський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Інформує КНП"ЦПМСД Виноградівської сільської ради"

Дата: 02.06.2020 14:18
Кількість переглядів: 352

Фото без опису

Програма "Доступні ліки" до Реєстру додали нові лікарські засоби.

Тепер реєстр містить 246 позицій лікарських засобів. Зокрема, до нього увійшли нових 7, яких не було в попередніх Реєстрах.

1 червня оприлюднили наказ МОЗ №1284, яким затверджено Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, станом на 28 травня 2019 р.

З 246 лікарських засобів, які входять до програми “Доступні ліки”, 77 можна отримати безоплатно. Це – на 4 більше, ніж було у попередньому реєстрі. Також до нового реєстру включено 7 нових лікарських засобів.

З 246 лікарських засобів 187 – для лікування серцево-судинних захворювань, 43 – діабету ІІ типу, 15 – бронхіальної астми та один лікарський засіб для лікування ревматичних хвороб.

Найбільша кількість лікарських засобів з міжнародними непатентованими назвами – амлодипін (33) та метформін (33).

В.о. начальника відділу роботи з договорами з аптеками НСЗУ Ірина Ліштаба: «Ми продовжуємо поліпшувати програму реімбурсації «Доступні ліки». Ліки стають ще доступніші для пацієнтів. Тепер в оновлений реєстр внесено нові лікарські засоби, які можна отримати безоплатно чи з незначною доплатою.

Програма реімбурсації допомагає українцям дбати про здоров’я. Вона надає можливість отримувати потрібні ліки від держави безоплатно або з незначною доплатою для безперервного лікування бронхіальної астми, діабету ІІ типу та серцево-судинних захворювань. Безперервне лікування допомагає зберегти якість життя пацієнтам, що живуть з цими захворюваннями.

Вже понад 2,19 млн пацієнтів в Україні отримали ліки за програмою реімбурсації. А загалом вже відпущено понад 14,38 млн е-рецептів».

Довідково:

Програма реімбурсації «Доступні ліки» працює з 1 квітня 2017 року, завдяки їй пацієнти, що мають серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу чи бронхіальну астму, можуть отримати потрібні їм ліки за рецептом свого лікаря первинки в аптеці безоплатно або з незначною доплатою.

З 1 квітня 2019 року програма реімбурсації перейшла в адміністрування Національної служби здоров’я України і стала працювати за новими правилами – відпуск лікарських засобів відбувається лише за електронними рецептами. Це дозволяє людині отримати потрібні їй ліки в будь-якій аптеці, яка бере участь у програмі, незалежно від місця виписування рецепту. Програма з бюджетоорієнтованої стала пацієнтоорієнтованою.

Найбільший відсоток користувачів програми саме серед тих, хто потребує фінансового захисту. Програма дозволяє зменшити особисті витрати українців на лікування, зокрема:

– 11,5% свого доходу у середньому щомісяця заощаджують люди віком 65+, які отримують мінімальну пенсію;

– 63% від мінімального прожиткового мінімуму на дитину – батьки малечі до 5 років;

– 35% від мінімального прожиткового мінімуму на дитину – родина, де є діти від 6 до 17 років.

За інформацією Націоналньої служби здоров’я України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь