Тепер фермери мають обов'язково сплачувати ЄСВ: що треба знати?
На початку жовтня 2017 р. Законом № 2148 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» було внесено зміни, зокрема, і до Закону про ЄСВ. А вже 7 грудня Верховна Рада України ухвалила Закон «Про Державний бюджет України на 2018 рік».
Тож із 1 січня 2018 р. фермери також сплачуватимуть єдиний соціальний внесок (ЄСВ) за «себе».
У деталях розібрався Kurkul.com.
Нові платники
У переліку платників єдиного внеску з’явилась нова категорія — члени фермерського господарства.
Читайте за темою: Фермерів зобов’язали сплатити ЄСВ
При цьому вони будуть платниками, якщо не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.
Раніше зазначена категорія осіб сплачувала єдиний внесок на добровільних засадах шляхом укладення договору добровільного страхування.
Максимальна база нарахування
Законом установлено у 2018 р. мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 01.01.2018 р. — 3 723 грн. Відтак зміниться максимальна величина бази нарахування єдиного внеску, яка визначатиметься як максимальна сума доходу застрахованої особи на місяць, що дорівнює 15 розмірам мінімальної заробітної плати, встановленої законом, на яку нараховується єдиний внесок.
Тобто максимальна величина бази нарахування ЄСВ у 2018 р. — 55 845 грн. Відповідно максимальна сума ЄСВ у 2018 р. — 12 285,9 грн.
Для наочності покажемо, скільки та коли ЄСВ сплачуватимуть фермери та ФОП у 2018 р.
Хто не платитиме
Фізичні особи — підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, члени фермерського господарства звільнятимуться від сплатиза себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону про пенсійне страхування, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.
Який мінімум для «єдинників» першої групи?
Платниками, віднесеними до першої групи платників єдиного податку, визначених у пп. 1 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу, єдиний внесок сплачуватиметься у розмірі не менше мінімального страхового внеску.
Тобто норму щодо права на сплату 0,5 мінімального страхового внеску скасовано. Відповідно періоди здійснення підприємницької діяльності «єдинників» першої групи зараховуватимуться до страхового стажу, як і у решти підприємців, у повному розмірі.
Нові строки сплати
Для членів фермерського господарства встановлено нові строки сплати єдиного внеску.
Зазначені особи будуть зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується такий внесок.
Ці зміни стосуються також фізичних осіб — підприємців, які застосовують загальну систему оподаткування; осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або осіб, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.
За матеріалами офіційного видання Державної фіскальної служби України «Вісник. Право знати все про податки і збори»