Інспектор праці інформує .

Дата: 05.02.2021 09:41

Інспектор праці інформує .

Фото без опису          З метою забезпечення виконання положень статті 259 КЗпП України, а також забезпечення реалізації делегованих органам місцевого самоврядування повноважень у сфері праці, передбачених частиною третьою статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Постановою КМУ від 21 серпня 2019 року №823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю», яка визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю юридичними особами( включаючи їх структурні  та відокремлені підрозділи, які не є юридичними особами) та фізичними особами, які використовують найману працю.  Згідно з Постановою, державний контроль за додержанням законодавства про працю здійснюється у формі проведення інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань інспекторами праці виконавчих органів міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад (далі — виконавчі органи рад) з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин.        Так у Виноградівській сільській раді з  листопада 2020 року розпочав свою роботу інспектор праці.  Водночас головними  пріоритетами   в роботі сільської ради та інспектора праці, щодо питань додержання вимог законодавства про працю, були і є  профілактична, інформаційна  робота та консультування  роботодавців. Але і не виключаємо можливість інспектором праці, який має повноваження на території Виноградівської сільської ради, здійснювати контроль за дотриманням законодавства про зайнятість населення, та складання відповідних матеріалів, за порушення вимог законодавства стосовно найманих працівників, оплати заробітної плати, сплати податків та інших порушень з трудових відносин, якщо вони присутні, для прийняття відповідних рішень.         Важливо усвідомити що використання незадекларованої праці як соціальне явище має значний негативний вплив на розвиток економіки нашої громади та на життєвий рівень людей, обмежує можливості проводити сучасну соціальну політику у сферах освіти, охорони здоров’я, зайнятості, соціального захисту та пенсійного забезпечення.      Легалізація працівників дозволить максимально оптимізувати надходження до місцевих бюджетів, а наявність достатніх ресурсів -  є запорукою того, що територіальна громада матиме  можливість надавати більш якісні та більш різноманітні послуги своїм жителям, реалізовувати соціальні та інфраструктурні проекти, створювати умови для розвитку підприємництва, залучення інвестиційного капіталу, розробляти програми місцевого розвитку та фінансувати інші заходи для всебічного покращення умов проживання жителів громади         В підсумку, можна сказати, що найбільш ефективним способом дотриманням законодавства про працю є відсутність порушень. З повагою інспектор праці Рогощенко О.О.