День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни.
Вранці 22 червня 1941 року відбулося бомбардування Києва. Війська фашистської Німеччини без оголошення війни перейшли кордон Радянського Союзу і почали захоплювати території.
День пам’яті засновано указом президента України № 1245/2000 від 17 листопада 2000 року, також Верховна рада запровадила всеукраїнську хвилину мовчання у цей день.
Щорічно, 22 червня, відбувається приспущення державного прапору України з чорними стрічками на будинках та спорудах органів та установ державної влади.
Як відомо, війна з Німеччиною забрала десятки мільйонів людських життів. Вважається, що Червона Армія втратила 6,3 млн. людей, які були вбиті і померли від поранень. 4,5 млн. потрапили в полон і зникли без вісти. Жертвами німецьких загарбників ставали не тільки військові, але і ті, хто не ніс ніяких загроз: жінки, діти, хворі та люди похилого віку.
У Другій світовій війні українці понесли людські втрати більші, ніж Велика Британія, Канада, США і Франція, разом узяті. За різними оцінками, в нашій країні загинуло від 8 до 10 мільйонів людей, з них цивільного населення близько 5 млн. 2,2 мільйона було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 мільйонів втратило притулок. На цілковиті руїни перетворилося понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл.
Цього дня вшановується пам’ять всіх тих, чиє життя було покалічено і зруйновано у тій страшній війні.
Наш обов’язок – навіки зберегти пам'ять про тих, хто здобув перемогу в цій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму.
Вічна пам'ять загиблим. Честь і слава героям!