Виноградівська територіальна громада
Херсонська область, Херсонський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Школа фермера ФАО: лісосмуги та лікарські трави

Дата: 29.06.2021 09:16
Кількість переглядів: 480

Фото без опису

 

2 липня 2021 року Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) проведе практичну частину тренінгу «Заходи щодо відновлення та утримання полезахисних лісових смуг. Кращі агролісомеліоративні практики».

Практична частина тренінгу пройде 2 липня 2021 р. з 09:45 по 15:00 год. на базі «Виставково-інноваційного центру НААН» (Київська область, Васильківський район, с. Ксаверівка Друга), де експерти ФАО, представники Інституту агроекології та природокористування НААН та Української експедиції ВО «Укрдержліспроект» поділяться досвідом щодо відновлення та догляду за полезахисними лісовими смугами й підвищення економічної ефективності їхнього утримання на прикладі вирощування лікарських трав.

Теоретична частина цього тренінгу проходила онлайн 2 лютого 2021 р.. Запис заходу можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/ySOhSpNA-D0.

Під час теоретичної частини заходу фахівці ознайомили аудиторію з особливостями створення, відновлення та доповнення полезахисних лісових смуг; добору садивного матеріалу деревних видів і плодових культур; застосування інноваційних технологій з вирощування садивного матеріалу дерев і кущів; застосування добрив, регуляторів росту та оптимальних строків висаджування рослин; проведення рубок догляду в різні періоди розвитку полезахисних лісових смуг та формування в них необхідних конструкцій для ефективного захисту сільськогосподарських угідь; питаннями особливостей проведення санітарно-оздоровчих заходів, захисту дерев і кущів у полезахисних лісових смугах; інвазивними видами шкідників, основними хворобами, що уражують дерева; сприянням біорізноманіття підвищенню позитивного впливу на стійкість деревостану й ефективність впливу лісосмуг на ґрунти та врожайність сільськогосподарських культур, а також зі способами отримання додаткового прибутку від лісосмуг, зокрема завдяки вирощуванню лікарських рослин.

 

Програма тренінгу 2 липня:

09:30-09:45

 

 

Зустріч учасників на центральному залізничному вокзалі у м. Києві.

 

09:45-11:15

 

 

Переїзд з м. Київ до Виставково-інноваційного центру Національної академії аграрних наук України (Київська обл., Васильківський район, с. Ксаверівка Друга), GPS координати: 50.02889N, 30.16778E.

 

 

Реєстрація та знайомство учасників. Кава-брейк.

 

 

11.15-11.30

 

 

Сучасний стан і перспективи розвитку ринку лікарських рослин в Україні та світі.

 

 

Доповідач: Тетяна Мірзоєва, доцент кафедри економіки підприємства ім. проф. І.Н. Романенка, Національний університет біоресурсів і природокористування України, доктор економічних наук

 

 

11.30-11.50

 

 

Синергетичний ефект співпраці виробників лікарських засобів та лікарської рослинної сировини.

 

 

Доповідач: Олена Спасибо, менеджер з управління проектами, Корпорація «Артеріум»

 

 

11:50-12:25

 

 

Особливості проведення лісовпорядкування полезахисних лісових смуг.

 

 

Доповідач: Ірина Дабіжа, провідний інженер–технолог Української експедиції ВО "Укрдержліспроект"

 

 

12:25-12.50

 

 

Особливості проведення заходів щодо захисту полезахисних лісових смуг від шкідників, хвороб і пожеж. Лікарські рослини, перспективні для вирощування в лісосмугах.

 

 

Доповідач: Наталя Висоцька, експертка ФАО, перший заступник директора з наукових питань Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького (УкрНДІЛГА), кандидат с.-г. наук

 

 

12:50-13:20

 

 

Сортові ресурси лікарських і ефіроолійних культур в Україні.

 

 

Доповідач: Наталія Куценко, завідувачка відділу селекції та насінництва Дослідної станції лікарських рослин Інституту агроекології та природокористування НААН, кандидат с.-г. наук

 

 

13:20-13:35

 

 

Ефективні технології вирощування лікарських рослин.

 

 

Доповідач: Назар Приведенюк, завідувач відділу технологій вирощування лікарських рослин Дослідної станції лікарських рослин Інституту агроекології та природокористування НААН, кандидат с.-г. наук

 

 

13:35-14:00

 

 

Ознайомлення з полем лікарських рослин.

 

 

14:00-14:10

 

 

Підведення підсумків. Вручення сертифікатів.

 

 

14:10-15:30

 

 

Повернення до м. Києва.

 

 

 

Дата та час проведення теоретичної частини тренінгу: 2 липня 2021 року, 09:30-15:30

Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/55ktcvZTwcwQEMrm7

 

Тренінг проводиться для осіб, чия діяльність спрямована на відновлення та реконструкцію лісових смуг, захист ґрунтів від ерозії й утворення пилових бур, боротьбу з опустелюванням, агролісомеліоративне районування, оптимізацію системи захисних лісових насаджень в агроландшафтах степової зони України: представників об’єднаних територіальних громад, керівників сільськогосподарських підприємств, агрономів, фермерів, лісівників, виробників енергетичних культур, горіхової асоціації України, асоціації пасічників України, а також викладачів, науковців, посадовців.

Захід проходить у межах Польової школи фермера «Створення, реконструкція та управління полезахисними лісовими смугами», що є частиною проєкту «Інтегроване управління природними ресурсами на деградованих ландшафтах степової та лісостепової зон України», та реалізується Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) за фінансової підтримки Глобального екологічного фонду (ГЕФ).

 

ПОСИЛАННЯ:

Відеозаписи

 

Публікації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь