Легалізація праці – вимога сьогодення!

Дата: 23.12.2021 11:47

Легалізація „тіньової” зайнятості та заробітної плати - це серйозна соціальна і економічна проблема.

Неофіційне працевлаштування для працівника - це відсутність соціальних гарантій:

- права на відпустку, у т.ч. у зв’язку з вагітністю і пологами;

- права на оплату листка непрацездатності;

- права на виплату вихідної допомоги при звільнені з роботи

Тіньова зайнятість, певним чином, сприяє поширенню професійних захворювань, підвищення рівня аварійності на дорогах, збільшенню ризиків виникнення нещасних випадків на виробництві, адже офіційно неоформлений працівник не проходить обов’язкового медичного обстеження, з ним не проводяться інструктажі, навчання з техніки безпеки, охорони праці тощо. Крім цього, використання прихованих трудових відносин призводить і до зменшення надходжень до бюджету держави.

Шановні роботодавці! Закликаємо зробити крок назустріч суспільству -   легалізувати зайнятість населення та відмовитися від зарплати «в конвертах». Це дозволить зняти, по-перше, соціальну напругу а, по-друге, дозволить громадянам отримати реальну соціальну підтримку.