Кір! Швидкий та небезпечний! Як захиститися?

Дата: 10.05.2024 10:11

Кір - це небезпечна для всіх не вакцинованих дітей та дорослих інфекція.

Захворювання  надзвичайно заразне та швидко поширюється від хворої людини до здорової  повітряно-крапельним шляхом.

Вірус кору може жити у повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хворий покинув приміщення. З 10 не вакцинованих людей, які контактували з хворим, 9 захворіють на кір. З 1000 людей, які заразилися кором, 1 помирає, 1 хворіє на енцефаліт, 50 отримують тяжкі ускладнення.

Як захиститись від кору?

Специфічних ліків проти кору не існує, але хворобі можна ефективно запобігти зробивши щеплення!

До вакцинації не потрібно готуватися, здавати аналізи крові чи сечі.

Порівняно з перебігом хвороби та виникненням ускладнень, щеплення не несе жодної загрози.

В Україні застосовують Бельгійську вакцину «Пріорикс» та американську вакцину «М-М-Р-ІІ». За складом обидві вакцини однакові, отримавши першу дозу однієї вакцини, повторну можна отримати ту,  що є в наявності.

вакцинація

Вакцина також захистить дитину від паротиту(свинки) та краснухи.

Не бійтеся можливих реакцій:

Незначне почервоніння та біль в місці ін’єкції, температура та головний біль – це можливі реакції на щеплення, які швидко минають самі без будь - яких наслідків для здоров’я.

У випадку високої температури необхідно прийняти парацетамол або ібупрофен.

Подібні реакції трапляються досить рідко.

Хронічні захворювання НЕ є протипоказанням до вакцинації.

Діти, які мають бронхіальну астму, цукровий діабет, чи інші хронічні захворювання, потребують щеплень в першу чергу, адже ризик зараження  кором і розвитку ускладнень у них значно вищий.

вакцинація2

Матеріал підготовлено в межах проекту «Поширення вакцинації  проти кору»