Дата: 15.05.2024 12:43

Надаємо роз’яснення щодо нового закону про мобілізацію, який набуває чинності з 18 травня. Згідно з документом усі військовозобов'язані українці, починаючи з цієї дати, мають протягом 60 днів оновити свої дані.

В законі прямо зазначений обов’язок для всіх громадян оновити свої дані.

Які категорії українців повинні оновити свої дані в ТЦК.

Актуалізувати свої військово-облікові дані зобов’язані такі категорії громадян України:

– призовники – чоловіки віком від 17 до 25 років, які отримали посвідчення про приписку;

– військовозобов’язані – чоловіки й жінки віком від 25 до 60 років, які мають тимчасове посвідчення або військовий квиток;

– жінки, які працюють у медичній сфері (лікарі, фармацевти, фельдшери, медсестри), які перебувають на військовому обліку.

Необхідність оновити свої дані не залежить від:

– наявності підстав для відстрочки від мобілізації;

– перебування поза межами України; попереднього оновлення своїх даних за останні 12 місяців.

Якщо ви оновили свої дані до 18 травня, тобто до набрання чинності законом, в будь-якому разі виникає обов’язок оновити їх ще раз, навіть якщо не відбулося жодних змін.

Оновлювати свої дані не потрібно лише тим громадянам, яких уже виключили з військового обліку за різних обставин.

За новим законом про мобілізацію, з військового обліку виключаються такі категорії громадян:

– які більше не є громадянами України (тобто офіційно припинили його за встановленою процедурою);

– визнані непридатними до військової служби за рішенням лікарської комісії;

– досягли граничного віку перебування в запасі (старші 60 років).
Якщо вас виключили з обліку, ваш військово-обліковий документ не вилучається і до нього вносяться дані про виключення з військового обліку.

Як оновити дані у військкоматі - куди необхідно звернутися та з якими документами

Оновити свої персональні дані військовозобов'язані українці можуть у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК і СП) або в центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП). Зазначимо, що це правило стосується всіх військовозобов'язаних, зокрема й тих, кому надається відстрочка від мобілізації.

Для поновлення даних у ТЦК або ЦНАП потрібно взяти такі документи:

• паспорт громадянина України;
  • ідентифікаційний код;
  • військовий квиток (тимчасове посвідчення);
  • довідку про освіту;
  • медичні документи (будь-які документи про стан здоров'я, яких немає в системі Helsi (до неї має доступ ВЛК), то їх також необхідно підготувати, а в разі інвалідності потрібна буде довідка МСЕК (медико-соціальної експертної комісії);
  • водійські права (необхідні в разі служби водієм).

Якщо у військовозобов'язаного є відстрочка від мобілізації, то з собою потрібно буде також узяти документи, що підтверджують це.

До уваги військовозобов'язаних – мешканців Виноградівської сільської територіальної громади! Пропонуємо всебічну підтримку та якнайшвидше проходження актуалізації даних в ТЦК в м. Херсоні. З питаннями звертайтеся за телефоном +380505305812.

З 18 травня має запрацювати електронний кабінет призовника,  у якому військовозобов'язані зможуть самостійно оновити персональні дані.

Для цього, як розповіла заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Чорногоренко в ефірі Радіо Свобода, потрібно буде:

• завантажити мобільний застосунок (в App Store або в Google Play Market);
  • авторизуватися в ньому;
  • заповнити необхідні "поля", зокрема, вказати номер телефону, електронну пошту та фактичну адресу проживання.

Наразі, за словами заступника міністра, триває робота над тим, щоб після авторизації в застосунку і заповнення цих трьох пунктів, людина могла одразу отримати інформацію з бази "Оберіг" і подивитися, які дані є про неї в реєстрі.