Виноградівська територіальна громада
Херсонська область, Херсонський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

БРИЛІВСЬКИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ЯСЛА – САДОК «БЕРЕГИНЯ» ВИНОГРАДІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ОЛЕШКІВСЬКОГО РАЙОНУ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ Заклад у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про ос

 

 

 

 

 

 

 

БРИЛІВСЬКИЙ  ЗАКЛАД  ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ЯСЛА – САДОК  «БЕРЕГИНЯ»

ВИНОГРАДІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

ОЛЕШКІВСЬКОГО РАЙОНУ

ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Заклад у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад, Санітарним регламентом для дошкільних навчальних закладів, Бюджетним кодексом України, рішеннями Виноградівської сільської ради, її виконавчого комітету, розпорядженнями сільського голови, наказами та іншими розпорядчими документами начальника відділу освіти, культури та спорту Виноградівської сільської ради, іншими нормативно-правовими актами, власним Статутом.

      Головною метою закладу дошкільної освіти є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.  Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей; формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту; виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.

     Брилівський заклад дошкільної освіти ясла–садок «Берегиня» Виноградівської сільської ради Олешківського району, Херсонської області введений в експлуатацію у 1987 році як власність СБМУ–20 тресту «Херсонводбуд», з 1992 року знаходився у комунальній власності Брилівської селищної ради, а з 2017року знаходиться у комунальній власності Виноградівської сільської ради і підпорядковується відділу освіти, культури та спорту Виноградівської сільської ради.

     Юридична адреса закладу:

75143, Херсонська область, Олешківський район, смт. Брилівка, площа Меліораторів, 8.

     Брилівський ЗДО «Берегиня» працює за п’ятиденним робочим тижнем. Вихідні дні: субота, неділя. Режим роботи дошкільного закладу становить 10,5 годин: з 7.30 до 18.00 год.

     Навчальний рік у Брилівському ЗДО «Берегиня» починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня до 31 серпня проходить літній оздоровчий період.

     Проектна потужність закладу 12 груп, розрахованих на 197 місць.

     У закладі функціонують 9 груп, з них  3- раннього віку

      З 23 педагогів вищу освіту мають 23. Освітній ступінь «магістр» - 14 педагогів; освітній ступінь «бакалавр»-2 педагоги та освітній ступінь «молодший бакалавр» - 7педагогів.

       Моніторинг якісного складу педагогічного колективу показав, що на сьогодні із 23 педагогів: 5(22%) мають вищу кваліфікаційну категорію; 5(22%) мають педагогічні звання; 5(22%)  педагогів першої кваліфікаційної категорії; педагогів другої кваліфікаційної категорії – 4(17%);  педагогів, які мають 11 тарифний розряд (спеціалістів) – 8 (35%).

       5 педагогів мають педагогічні звання. Фаховий рівень педагогічних працівників постійно зростає.

 

      Брилівський ЗДО «Берегиня» має досвідчених, кваліфікованих, творчих, креативних педагогічних працівників, які готові поділитися своїм досвідом, допомогти  іншим дошкільним працівникам зорієнтуватися в потоці інформації, проаналізувати його, зіставити із завданнями оновлення дошкільної  освіти, і головне – організувати безпосереднє впровадження всього прогресивного в практику, використовуючи нові форми методичної роботи.

     Колектив   нашого  закладу прагне створити таку модель дошкільної освіти, яка реалізуючи концепцію гуманізації  орієнтується на особистість кожного вихованця.

     Тому було  започаткувано у 2011році  нову  форму роботи з педагогічними кадрами округу - Асоціацію з художньо – естетичного напрямку діяльності.

      З самого початку до складу Асоціації входили педагогічні працівники освітнього округу – це заклади дошкільної освіти селища Брилівки, сіл: Виноградово, Привітного, Клинів, Тарасівки, Ювілейного, Старої Маячки  Олешківського району.  На сьогоднішній день - це заклади дошкільної освіти Виноградівської ОТГ.

 

     Усвідомлючи роль і значення інноваційної діяльності як рушійної сили розвитку дошкільної освіти, педагогічні працівники впроваджують в освітньо– виховний процес інноваційні педагогічні технології, такі як:

  • Технологію розвитку творчої особистості (ТРВЗ) – всі педагоги;
  • Технологія особистісно орієнтованого управління (Подмазін С.) – Бурделенко В.І., завідувач;
  • Інтерактивні технології навчання (Пометун О., Пироженко І.)– Шкрабій Т.В., вихователь – методист;
  • Навчання дітей читанню з 3 – х років(Зайцев М.) –вихователі: (Лукашова Л.М.)
  • Ейдетику –вихователі Олійник Н.М., Койдаковська І.О., Коваленко О.М.;
  • Проектна технологія (Дж. Дьюї, В.Х.Кільпатрик, С.Т.Шацький)– всі педагоги;
  • Методику розвитку пам’яті і уваги (І.Матюгін) – Койдаковська І.О., вихователь.

 

      В нашому закладі дошкільної освіти працює творча група педагогів «Пошук», яка вирішує актуальні проблеми дошкільного виховання та здійснює проектну діяльність. Результатом цієї роботи є створені та реалізовані проєкти:

 •  «У садочку – теремочку діточки, як у віночку»,
 •  «Екологічна стежина»,
 •  «Я – громадянин свого селища»,
 •  «Театр і кіно»,
 • «Розвиток особистості дитини засобами LEGO-конструювання».

   

     Для розвитку індивідуальних здібностей дітей у закладі здійснюється гурткова робота. Діти займаються у 7 гуртках різних напрямків на безоплатній основі, а саме:

 •  «Веселка» (образотворчий);
 •  «Бджілка» (ручної праці);
 •  «Веселі чобітки» (хореографічний);
 • «Джерельце» (музично - драматичний);
 •  «Чомусики» (по роботі з обдарованими дітьми);
 •  «Слухняний язичок» (логопедичний);
 • «Кошенятка» (театралізований).

 

     Заклад з 2011 р. надає додаткові освітні послуги.

     Працює 2 гуртка на платній основі :

 • «Magic English»  з англійської мови;
 • «Перлинка»  з хореографії.

 

     Методична та інноваційна діяльність колективу свідчать про достатній рівень професійної компетентності педагогів. Своїм досвідом організації освітньо - виховної роботи з дітьми педагоги ЗДО діляться з колегами. За останні 9 років педагогічними працівниками закладу розроблено 11 навчально – методичних посібників, які було схвалено районною навчально – методичною радою та рекомендовано для використання в роботі закладів дошкільної освіти.  Це  такі посібники:

 • Бурделенко В.І. «Використання інтерактивних методів для підвищення кваліфікації педагогів», 2010 р.;
 • Якименко Т.А. «Розвиток уяви у дітей дошкільного віку в прцесі проектної діялності», 2013 р.;
 • Лукашова Л.М. «Формування мовленнєвої компетенції дітей дошкільного віку методом наочного моделювання», 2013 р.;
 • Мокруш Т.О. «Хореографічна робота в дошкільному навчальному закладі», 2014 р.;
 • Якименко Т.А. «Використання еколого – педагогічних технологій для розвитку дітей раннього віку», 2015 р.;
 • Койдаковська І.О. «Використання прийомів ейдетики в роботі з розвитку інтелектуальних здібностей дошкільнят»,2015 р.;
 • Шкрабій Т.В. «Соціалізація малят в умовах дошкільного навчального закладу (на прикладі педагогічної роботи Брилівського ДНЗ)», 2016 р.;
 • Лукашова Л.М. «Інтерактивні методи розвитку зв’язного мовлення дошкільників», 2019 р.;
 • Койдаковська І.О. «Формування логіко-математичної компетенції дітей молодшого дошкільного віку», 2020;
 • Мокруш Т.О. «Музичне виховання дітей раннього віку», 2020;
 • Бурделенко В.І. «Асоціація дошкільних працівників - нова форма методичної роботи в закладах дошкільної освіти Виноградівської об’єднаної територіальної громади»

 

      Завдяки творчому, неформальному підходу педагогів до своєї справи в садочку створено таке розвивальне середовище, яке забезпечує умови для того, щоб діти успішно набували тут навичок практичного життя, збагачували свій індивідуальний досвід, розвивали свої здібності.

 

     У закладі функціонують: музична і спортивна зали, медичний кабінет з ізолятором, методичний кабінет, харчоблок, пральня, 9 групових приміщень. У всіх групах створені необхідні умови для якісної організації життєдіяльності дітей. Групові приміщення естетично оформлені, затишні, впорядковані меблями відповідно до віку дітей, відповідають гігієнічним та санітарним вимогам. Предметно-ігрове середовище сприяє всебічному розвитку вихованців та відповідає вимогам програми. Ігрові осередки обладнані в достатній кількості навчальним та ігровим матеріалом.

 

    На території закладу обладнано спортивний майданчик з хлюпальним басейном, ігрові майданчики, створено екологічну стежину з різними видами рослинності, куточком лісу, куточком саду, квітниками, на яких висаджуються сезонні квіти.  Кожна група має окремий ізольований майданчик з тіньовим навісом та зеленими насадженнями. Всі майданчики для дітей огорожено кущами.

    

     Харчування у дошкільному закладі здійснюється відповідно до Інструкції з організації харчування дітей в дошкільних закладах. Для забезпечення раціонального харчування складено примірне двотижневе меню на осінньо - зимовий та весняно - літній періоди року, яке погоджено із Держпродспоживслужбою. Таке меню складається з урахуванням забезпечення сезонними продуктами (овочами, фруктами).  Харчування дітей здійснюється відповідно до норм та віку.

      На основі примірного двотижневого меню, картотеки страв та наявних продуктів складається меню – розклад на кожен наступний день. Видача готових страв дозволяється тільки після зняття проби медичними працівниками, або відповідальними за харчування. Час видачі страв із харчоблоку збігається з режимом дня кожної вікової групи. Здійснюється простійний контроль за організацією харчування в кожній віковій групі, вихованням культурно – гігієнічних навичок у дітей, дотриманням санітарно– гігієнічних вимог.

 

     Колектив педагогів Брилівського ЗДО «Берегиня» прагне забезпечити кожній дитині можливість радісного, успішного, щасливого життя у кожен віковий період. Педагоги «Берегині» живуть садочком, не уявляють себе поза ним. Тому творять щодня, щомиті свято для дітей та для самих себе.

 

 

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь