Виноградівська об'єднана територіальна громада
Олешківський район, Херсонська область

« В пам'ять про скорботні 1932 – 33роки…»

Година пам’яті у Брилівській селищній бібліотеці
« В пам'ять про скорботні 1932 – 33роки…»

Захід пройшов в читальній залі для старшокласників Брилівської ЗОШ. 
Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. 
На початку заходу зав. бібліотекою Ольга Пунгіна розповіла про передумови Голодомору в Україні. У 1930 році Сталін дав поштовх новій хвилі колективізації в СРСР. Був прийнятий « Закон про хлібозаготівлі», згідно якого колгоспи мусили здавати державі від чверті до третини зібраного врожаю, щоб заробити валюту. А ціни на сільськогосподарську продукцію на Заході різко впали. Радянський Союз стояв на порозі економічної кризи, внаслідок цього було збільшено хлібозаготівельні плани. Якщо колгоспник чи селянин не виконував план здачі зерна у нього забирали усе: картоплю, зерно, худобу, хату… Про ці на інші факти розповіла зав бібліотекою. Провідний бібліотекар дитячої бібліотеки Людмила Савчук повідомила про життя дітей під час голодомору 1932 – 33 років.
Учням був показаний документальний фільм « Голодомор в Україні». 
Бібліотекар абонементу Віра Трембач провела перегляд літератури « Чорні сторінки нашої історії: голодомор 1032 -33 років».
Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.

Зав.бібліотекою Ольга Пунгіна« повернутися до списку новин