З В Е Р Н Е Н Н Я Шановні жителі смт Брилівка!

Дата: 13.02.2019 15:51

З В Е Р Н Е Н Н Я

Шановні жителі смт Брилівка!

Кожен з Вас має право на отримання належних комунальних послуг, зокрема: водопостачання, водовідведення та вивезення сміття.

Такі послуги надає Вам КП «Технік» Виноградівської сільської ради.

Трохи історії….

За перше півріччя  2017 року - період ліквідації  Брилівської селищної ради шляхом приєднання до Виноградівської сільської ради, КП «Технік» Брилівської селищної ради перейшло до Виноградівської сільської ради з наступними фінансовими показниками :

Збитковість  складала : 265,3 тис.грн. Борги населення – 1252,9 тис. грн.

Звідси і податкові борги підприємства – 1042,3 тис. грн.

За період господарювання у 2017-2018 році підприємство отримувало щомісячні збитки  близько 80 тис. грн., що склало на сьогоднішній день:

- 338,5 тис.грн.

Борги населення перед КП «Технік» складають 1330,4 тис.грн.( 40%)

Податкові борги КП «Технік»  складають 2230,2 тис. грн.

Сільська рада, з метою недопущення банкрутства, фінансово підтримувала і підтримує КП «Технік» : Протягом 2018 року отримано фінансової допомоги від Виноградівської сільської ради  на підтримку підприємства  - 330180,16 грн. Придбано трактор з навантажувачем вартістю 612,5 тис. грн. Планується виділити із сільського бюджету 300 тис. грн. для погашення заборгованості з ЄСВ у 2019 році.

З метою вивчення причин збитковості підприємства та винайдення шляхів виходу із кризи створена спеціальна комісія. В результаті роботи комісії, обговорень серед населенням, трудових колективів  смт.Брилівка, на сьогоднішній день, виходів із кризи є декілька і вони можуть спрацювати тільки у комплексі:

• прийняття економічно обґрунтованих тарифів на послуги;
  • припинення надання послуг по обслуговуванню прибудинкової території, натомість залучення до цих послуг інших ліцензованих підприємців та організацій;
  • фінансова підтримка  за рахунок коштів  сільського  бюджету;
  • оформлення субсидій населенням, в разі скрутного матеріального становища;
  • своєчасна та в повному обсязі сплата споживачами  коштів за отримані послуги;
  • здешевлення послуг шляхом запровадження енергозберігаючих технологій.

Щодо тарифів:

Тарифи на послуги не змінювались з січня  2017 року. За цей період зросли ціни :

Станом  на 01.01.2017  р

Станом на 01.01.2019 р

% зростання

Заробітна плата

30,40%

Паливо-мастильні матеріали :

Бензин

32,00%

Дизельне паливо

41,10%

Олива

13,80%

Електроенергія

50,00%

З метою недопущення банкрутства  підприємства і були прийняті виконавчим комітетом нові економічно обґрунтовані тарифи для населення  Брилівки. Для порівняння:   тариф,  затверджений в травні 2018 року,  на водопостачання для населення  сіл Виноградове, Клини, Привітне становить за 1 м- 14,15 грн.

Окремо зазначу, що з метою зниження вартості  комунальних послуг, сільська рада працює в напрямку запровадження енергозберігаючих технологій та модернізації водопровідно – каналізаційного господарства. Для цього вже виготовлена проектна документація по робочому проекту «Реконструкція каналізаційної системи смт Брилівка»,  загальна кошторисна вартість будівництва складає 10 099 тис. грн.

Шановні жителі смт.Брилівка!

Сільський голова чітко усвідомлює те, що підвищення тарифів це не популярно. Але сільський голова чітко  усвідомлює всю відповідальність, в разі банкрутства підприємства, арешту банківських рахунків виконавчою службою, опломбування артезіанських свердловин та   неможливістю  забезпечити населення водою і водовідведенням .

Прошу не спекулювати темою тарифів та закликаю усіх небайдужих громадян до співпраці у розбудові селища, громади, підтримці належної роботи та надання послуг КП «Технік».

Прошу  надавати ідеї, пропозиції, шляхи наповнення бюджету для забезпечення процвітання у громаді.

З повагою та надією на взаєморозуміння сільський голова Шматенко С.В.