Січень багатий на знаменні та пам"ятні дати України: 20 січня – День захисників Донецького аеропорту, 22 січня- День Соборності України, 29 січня День пам"яті Героїв Крут.

Дата: 27.01.2020 13:02

Січень багатий на знаменні та пам?ятні дати України: 20 січня – День захисників Донецького аеропорту, 22 січня- День Соборності України, 29 січня День пам?яті Героїв Крут. Саме цим датам була присвячена в нашій бібліотеці година пам?яті «Соборність духу, розуму і серця» для учнів 7 – 9-х класів Брилівського закладу ПЗСО.  Про ці всі події  розповіли працівники Брилівської селищної  бібліотеки  О.Пунгіна та Л. Савчук. Були показані цікаві відеофільми. Місцева поетеса Лола Парфьонова  прочитала свої чудові вірші, а учениця Брилівського закладу ПЗСО К. Курченко прочитала поему П. Тичини « Пам?яті тридцяти».

Соборність України – надзвичайно велике державне свято, де у 1919 році 22  січня, на волелюбному зібранні українців, на Софіївській площі було урочисто проголошено злуку Української та Західноукраїнської Народної Республіки.

Щороку, 29 січня, кожен українець схиляє низько голову перед світлою пам?яттю загиблих юнаків під станцією Крути. Саме там, далекому 1918 році, 29 січня відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за Незалежність України. Четвертим Універсалом Центральна Рада проголосила Українську Народну Республіку самостійною, не від кого незалежною, суверенною державою. На той час армії в Україні не було. Основна її частина була розбита більшовиками, а інша перейшла на бік червоних, спокусившись фальшивими обіцянками.  Проте більшовицька влада не хотіла так просто віддавати свого «молодшого брата». Тому після захоплення Харкова та Полтави більшовики спрямували своє шеститисячне військо на Київ під проводом колишнього царського офіцера Муравйова, яке серед інших вело наступ на Українську Народну Республіку. У той важкий і грізний час на оборону рідного краю стали лише невеликі частини ідейних борців. У Києві сформувався курінь із студентів та учнів гімназії. Їх було 300. Це були діти високопоставлених чиновників: міністрів, депутатів, священників. Найменшому було 15 років. Відбувся запеклий бій під станцією Крути між шеститисячним військом досвідчених матросів Балтійського флоту та шістьмастами  борцями за волю України. Всі вони загинули. Завдяки героїзму молодих студентів, вони були, є і будуть однією з героїчних сторінок нашої історії. Вічна їм слава!

Так вже розпорядилась історія, що упродовж століть наш народ та землі України були розрізнені, загарбані іншими державами: Російською імперією, Польщею, Астро – Угорщиною. І нині ми живемо в надзвичайно важкий для нашої країни час. Це і бойові дії, що точаться на сході України, і посилена охорона державних кордонів і постійна тривога за наше майбутнє. 20 січня – День пам?яті захисників Донецького аеропорту, який обороняли протягом 242 днів. Бетонні стіни, залізо не витримувало, а наші герої витримали!  Їх за це  прозвали Кіборгами, людино – машинами. В нашому селищі проживає Кульчицький Віталій Сергійович - Кіборг, захисник Донецького аеропорту.

Україна пишається своїми героями!  Ці події дуже міцно згуртували українців і так об?єднали усіх нас, що сьогодні увесь світ побачив – Україна є дійсно Соборною і Неділимою! Слава Україні!

Зав. Брилівською селищною бібліотекою            О. Я. Пунгіна