Перший випадок короновірусу в Україні: ситуація під контролем медиків та уряду

Дата: 04.03.2020 11:47

• Зареєстровано перший випадок короновірусу в Україні - у Чернівцях.

КОНТЕКСТ:

• Чоловік 26 років приїхав із дружиною  з Італії. На момент температурного скринінгу на кордоні температура була нормальною.
  • По приїзді людина отримала консультацію у сімейного лікаря.
  • Симптоми з’явилися 28 лютого. Звернувся по допомогу 29 лютого, був ізольований, взяті тести на грип та короновірус. Тест виявився позитивним..
  • Наразі чоловік перебуває у інфекційній лікарні, дружина - в самоізоляції у себе вдома, з нею постійно контактує лікар.

СИСТЕМА СПРАЦЮВАЛА ТАК, ЯК НАЛЕЖИТЬ.

• По-перше ДОСЛУХАЛАСЯ до рекомендацій Міністерства охорони здоров‘я про самоізоляцію та по приїзді до Чернівців не контактувала із близькими та родичами. Тобто, добровільно само ізолювалися.
  • По-друге, після заяви громадянина було викликано спеціальну бригаду швидкої, пацієнт був доправлений у заклад, який визначено наказом МОЗ по Чернівецький області.
  • По-третє, з 4 випадків підозри на короновірус підтвердився лише один випадок. Працюють з контактними особами, з якими контактували ці люди - вони наразі перебувають у самоізоляції.
  • Жодних екстремальних подій не сталося. Ми перебуваємо в тій самій фазі розповсюдження епідемії, що й раніше - на стадії «поодиноких випадків». Наші служби діють у чіткій відповідності до інструкцій. На випадок зміни ситуації у нас є чіткий алгоритм.

ЩО РОБИТИ?

• По-перше, зберігати спокій. Адже система показала свою здатність протистояти викликам та діяти швидко і чітко.
  • По-друге, дотримуватися рекомендацій з особистої гігієни та перебування у громадських місцях.
  • По-третє, не скуповувати маски!!! Пам’ятати, що маска не захищає від вірусу здорову людину. Маска має надягатися ЛИШЕ на людину, яка має симптоми ГРВІ, щоб вона не заразила оточуючих. А створений внаслідок панічних настроїв дефіцит масок лише шкодить лікарням, зокрема - хірургії.
  • Фото без опису