Херсонська область, Олешківський район

«Повість гір та степів. Історія одного заслання»: прем'єра аудіофільму

Дата: 17.04.2020 13:04
Кількість переглядів: 81

Про те, що українців за радянських часів примусово відправляли до Сибіру, а кримських татар — до Центральної Азії, українські історики знають добре, а ось про те, що Україна була місцем заслання, інформації менше.Село Чалбаси, в яке відправляли киргизьких «куркулів», нині — Виноградове Херсонської області. Тут живе 85-річна Олександра Кравченко — краєзнавиця, яка пам’ятає киргизьких спецпоселенців з власного дитинства. Олександра Василівна розповіла, як у дитячому садочку співала пісні киргизькою мовою, чому на все життя полюбила кінську ковбасу та як ставилися місцеві жителі до непередбачених сусідів. Слухайте аудіофільм Григорія Пирліка про те, як сотні жителів радянського Киргизстану опинилися на півдні України на ГРОМАДСЬКОМУ РАДІО.