Інформує КНП "ЦПМСД Виноградівської сільської ради"

Дата: 03.08.2020 09:23

Міністерство охорони здоров’я України планує цього року запровадити у роботі екстреної медичної допомоги принцип екстериторіальності. Це дозволить бригадам “швидкої” здійснювати виїзди на найближчі виклики без прив’язки до області.

Про це повідомив Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

• Питання, яке ми хочемо завершити цього року, - це запровадження принципу екстериторіальності. Що він означає? У випадку, якщо машина швидкої допомоги знаходиться поруч з іншою областю, вона зможе виїжджати туди та надавати медичну допомогу, - сказав він.

За словами Міністра, наразі розроблено чіткий алгоритм роботи екстреної медичної допомоги за принципом екстериторіальності. Практично у всіх автомобілях екстреної медичної допомоги встановлені GPS навігатори, які дозволять диспетчеру направляти на виклик найближчу “карету” швидкої без прив’язки до області.

• Ця система опрацьована уже в багатьох областях. І там, де вона на повну запрацювала, ми бачимо суттєве зменшення часу доїзду на відповідний виклик, - резюмував очільник МОЗ.

За матеріалами Урядового порталу