Відділ земельних питань,комунальної власності енергоменеджменту ,інвестицій та управління проєктами Виноградівської сільської ради інформує!

Дата: 23.09.2020 10:28

ПОЖЕЖІ У ЛІСАХ ТА ЛІСОПАРКОВИХ ЗОНАХ

Немає кращого за ліс місця для відпочинку з його красою та величчю. Але жителі нашої громади часто не усвідомлюють значення лісів для здоров’я. Щорічно спостерігається різке збільшення кількості лісових пожеж у період свят і вихідних днів, коли велика кількість громадян відправляється в ліс на пікніки. Нерідко народні гуляння в лісі закінчуються лихом для природи та величезною проблемою для лісників.

Щорічно в Україні лісові пожежі знищують майже 5 тисяч гектарів лісів. За статистикою майже усі пожежі стаються через людську недбалість.

Причинами виникнення пожеж у лісі, у більшості випадків, є байдужість і безтурботне ставлення людини до природи: не загашені під час пікніків багаття, кинуті в підсохлу траву не загашені недопалки, а також дитячі витівки з вогнем.

Пожежа здатна перетворити мальовничі місця відпочинку в горільники з обвугленими стовбурами. Те, що створювалося природою протягом багатьох років, може миттєво загинути від вогню.

Прикро відзначати, що причиною масового знищення зеленого фонду є злочинна недбалість та легковажність людей, які приходять до лісу відпочивати. Лісові пожежі приводять до матеріальних, екологічних збитків, знищення навколишнього середовища.

За порушення правил пожежної безпеки в лісах передбачена кримінальна та адміністративна відповідальність.

Пожежі в лісах є складними, які займають багато часу для їх гасіння. Внаслідок чого, при залученні підрозділів пожежно-рятувальної служби до їх ліквідації, зменшується рівень пожежного захисту житлових масивів та інших об’єктів, які розміщені в районі, загроза виникнення пожеж, які можуть неконтрольовано розповсюджуватись, ставлячи під загрозу людське життя.

Для того, щоб попередити пожежу в лісі, необхідно дотримуватися правил пожежної безпеки:

Пам’ятайте:

непогашені багаття, сірники, недопалки - головні вороги лісу!

Погано загашене вогнище протягом 3-5 днів приховує в собі небезпеку.

Будьте уважними та обережними з вогнем! Біди не буде, якщо кожен буде дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки.

• ·зателефонуйте за номером пожежно–рятувальної служби - 101;
  • ·повідомивши про пожежу, спробуйте, не гаючи часу, загасити вогонь підручними засобами:
  • ·вогонь можна загасити водою, піском чи землею без вмісту тліючих матеріалів;
  • ·полум’я можна збити за допомогою верхнього одягу, цупкої тканини, віника з гілля із листям.

Дуже часто причиною виникнення пожежі становляться діти. Дорослі! Виховуйте у дітей навички обережного поводження з вогнем починаючи з раннього віку.