Державна програма Доступні кредити 5-7-9 %

Дата: 19.11.2020 14:40

Про що?

Програма пропонує часткову компенсацію процентної ставки за кредитом у гривні у комплексі з механізмом часткових кредитних гарантій для вирішення проблеми браку забезпечення та недостатньої кредитної історії. Програма впроваджується утвореним при Міністерстві фінансів України Фондом розвитку підприємництва (колишній Німецько-український фонд) через мережу банків-партнерів у партнерстві з Мінекономіки та Офісом розвитку малого і середнього підприємництва з метою запобігання виникненню та поширенню, локалізації та ліквідації спалахів епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, а також для запобігання та подолання їх наслідків.

Для кого?

Мікро- та малий бізнес із річним доходом від діяльності не більше еквіваленту 10 млн євро в тому числі із врахуванням пов’язаних контрагентів

Що пропонується?

1. Рефінансування інвестиційного кредиту на строк до 5 років з процентною ставкою: – 5% (якщо річний дохід від діяльності не більше 50 млн грн, та за умови створення нових робочих місць) – 7% (якщо річний дохід від діяльності не більше 50 млн грн) – 9% (якщо річний дохід від діяльності становить від 50 млн грн) На такі інвестиційні цілі: придбання та/або модернізацію основних засобів суб’єктом підприємництва, за винятком придбання транспортних засобів (крім тих, що будуть використовуватися в комерційних та виробничих цілях); придбання нежитлової нерухомості з метою провадження суб?єктом підприємництва господарської діяльності без права передачі такої нерухомості в платне або безоплатне користування третім особам; здійснення будівництва, реконструкції, ремонту в приміщеннях, у яких суб’єкт підприємництва провадить основну господарську діяльність (крім офісних приміщень), які на праві власності або користування належать суб’єкту підприємництва; придбання об’єктів права інтелектуальної власності, за договорами комерційної концесії (франчайзингу), пов’язаних із реалізацією суб’єктом підприємництва інвестиційного проекту; фінансування оборотного капіталу, коли необхідність у такому оборотному капіталі є невід’ємною частиною витрат на інвестиційний проект, обсягом не більше ніж 25 відсотків вартості проекту, що фінансується за рахунок кредитних коштів; Також зменшення процентної ставки за кредитом на 0,5% за кожне створене робоче місце максимум до 5%. 2. Рефінансування інвестиційного кредиту на строк до 5 років з процентною ставкою 3% (пільговий кредит) на: рефінансування заборгованості суб’єкта підприємництва за кредитом (кредитами), наданим (наданими) банком (банками) України, на інвестиційні цілі, пов`язані з виробництвом лікарських засобів та/або медичних виробів та/або медичного обладнання 3. Пільговий кредит на строк до 5 років з процентною ставкою 0% (до 31 березня 2021, а після цієї дати – на умовах, визначених кредитним договором) на: рефінансування заборгованості суб’єкта підприємництва за кредитом (кредитами), наданим (наданими) банком (банками) України На такі види кредитів: інвестиційні кредити кредити на оборотний капітал Максимальний розмір кредиту на рефінансування прямо не обмежений, обмежена натомість максимальна сума компенсації процентів за таким кредитом – до 200 тис євро (у гривневому еквіваленті, зазначена сума визначає максимальний розмір державної допомоги, яка вважається незначною державною допомогою, яку один суб’єкт господарювання може отримати від держави протягом трьох років). Для отримання кредиту заявник повинен: забезпечити збереження не менше 60 відсотків фонду оплату праці та 80 відсотків чисельності персоналу порівняно із станом на 1 березня 2020 р. (у разі наявності найманих працівників); відсутність станом на 1 березня 2020 р. проблемних кредитів. 4. Часткову кредитну гарантію (за умови приєднання банку до цього механізму, про що попередньо запитуйте у відділенні банку) у розмірі: – 50% від розміру кредиту (для інвестиційного кредиту за ставкою 5%/7%/9%) – 80% від розміру кредиту (на пільгове рефінансування) 5. Відстрочку платежу щодо повернення кредиту або його частини: до 6 місяців (для інвестиційного кредиту за ставкою 5%/7%/9%) до 9 місяців на пільгове рефінансування кредиту (але не більше ніж до 31.12.2020 р. за 0%)

Що потрібно?

Отримання рефінансування кредиту передбачає: відповідність напряму діяльності відповідність проєкту умовам програми та вимогам банків відсутність проблемних кредитів В межах рефінансування під 0% у тому числі: збереження > 60% фонду оплату праці та > 80% персоналу Отримати пільговий кредит в межах антикризовах заходів можна протягом строку дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, або обмежувальних заходів, пов’язаних з її поширенням, та протягом 90 днів з дня його (їх) відміни.