Вакцинація проти COVID-19

Дата: 19.04.2021 11:08

Чому потрібно пройти вакцинацію проти COVID-19?

Спалахи, епідемії чи пандемії згасають, коли стає неможливо передати збудника інфекції через обрубані шляхи передачі чи коли більше не лишилося сприйнятливих осіб.

Інфекція не може передаватися і мусить зійти нанівець, якщо люди між собою не контактують, бо сидять вдома, чи носять маски, чи бодай тримають фізичну дистанцію. Останнє намагалися запровадити протягом минулого року, але не дуже успішно. Сидіти далі на повному карантині, якого не дотримуються, неможливо.

Сприйнятливі люди «вичерпуються», коли всі або перехворіли і здобули стійкий імунітет проти хвороби, або коли всіх вакцинували, і вони відтоді також мають імунітет. Перехворіти всім — варіант поганий. Переживуть хворобу не всі, і жодна медична система не витримає геометричної прогресії поширення захворюваності.
Тому краще вакцинувати і тим самим зупинити поширення хвороби. Саме так викорінили такі захворювання, як натуральна віспа, та майже викорінили збудника поліомієліту.