Дата: 06.03.2024 09:03

210-річчя від дня народження видатного українського поета, художника Тараса Григоровича Шевченка

Дев'ятого березня вся Україна відзначає річницю з дня народження великого сина України, нашого пророка Тараса Григоровича Шевченка. Тарас Шевченко – національний символ українського народу, який пробудив українську душу та утвердив духовну основу народу для боротьби проти поневолення російською імперією.

Будучи людиною універсальних обдарувань та інтересів, Шевченко залишив по собі величезну творчу спадщину. З-під пера поета вийшли чудові твори і, звісно ж, знаменита збірка поезій «Кобзар». Його творчість мала вирішальне значення у становленні й розвитку нової української літератури та стала джерелом натхнення для багатьох сучасних митців.

Тарас Григорович Шевченко – велика і невмируща слава українського народу. В особі Шевченка український народ ніби злив свої найкращі духовні сили і обрав його співцем своєї історичної слави і соціальної недолі, власних сподівань і прагнень. Під думи народні настроював свою ліру Кобзар, тому й оживало в слові його все те, що таїлося в самій глибині серця. Із тим скарбом – словом свого найкращого сина – український народ виходить до всіх людей землі.

Тарас Шевченко був і залишається символом опору російській агресії. Зараз творчість та мужність Великого Кобзаря у протистоянні московській навалі надихають багато людей, а його пророчі слова ведуть наших Героїв – захисників і захисниць.

«Борітеся – поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!»

Айдентика розроблена Міністерством культури та інформаційної політики України у співпраці з Харківською академією дизайну і мистецтв й Держмистецтв.

АВТОРИ:
Лого — Ротченкова Анна Андріївна (Inst: @ar.grdesign)
Айдентика — Тимошенко Аліна Андріївна (Inst: @_alinkart_), Капустіна Анастасія Василівна
(Inst: @kapustina_design_)
Анімація — Клименко Софія Михайлівна (Inst: @miaon_the_princess)
КЕРІВНИК:
Лесняк Володимир Іванович — дизайнер-графік, професор Харківської державної академії
дизайну та мистецтв, член-кореспондент Національної академії мистецтв України, член
національного Спілки художників України і Спілки дизайнерів України.