Виноградівська територіальна громада
Херсонська область, Херсонський район

Реформа спростила процес оформлення лікарняних

Від початку реформи електронних листків непрацездатності, згідно даних МОЗ, в електронній системі охорони здоров’я було створено більше 6 млн. медичних висновків про тимчасову непрацездатність, на підставі яких для працевлаштованих українців формуються е-лікарняні.

09:52 21.01.2022

Послуги, пов’язані з працевлаштуванням на Гіді

Як отримати допомогу з безробіття? Чи можна влаштувати на роботу іноземця або людину без громадянства? Скільки часу знадобиться, щоб перереєструватися в центрі зайнятості? Усі прості відповіді на складні запитання на Гіді з державних послуг! Для вашої зручності підготували добірку найпопулярніших держпослуг, пов’язаних із працевлаштуванням. Для іноземців та людей без громадянства: Дозвіл на застосування праці Скасування дозволу на застосування праці Для безробітних: Статус безробітного Допомога по безробіттю Допомоги по частковому безробіттю на період карантину Перереєстрація у центрі зайнятості Припинення реєстрації безробітного Для тих, хто займається посередництвом у працевлаштуванні за кордоном: Видача ліцензії Переоформлення ліцензії Анулювання ліцензії Гід з державних послуг — єдиний портал, де можна знайти інформацію про те, як отримати понад 2 тисячі держпослуг. А оцінити державний сервіс можна на мапі платформи Дія.Центрів.

08:55 17.01.2022

Відтепер в Україні діятимуть нові правила лісовпорядкування

Новий порядок ведення лісовпорядкування затвердили наказом у Міндовкіллі. Документ розроблений на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про виклики і загрози національній безпеці України в екологічній сфері та першочергові заходи щодо їх нейтралізації», введеного в дію Указом Президента України від 23.03.2021 № 111. Порядок чітко визначає процедури створення планів управління лісами. Серед яких: повний аналіз поточного стану та змін, що відбулися у лісовому фонді, за період перевірки; планування всіх видів рубок, заходів з лісовідновлення, природоохоронних заходів тощо. Створені у процесі лісовпорядкування матеріали визначають діяльність лісгоспу протягом наступних десяти чи більше років і затверджуються Держлісагентством за погодженням з Міндовкілля. Раніше правила розробки, розгляду, погодження та затвердження таких матеріалів не були чітко визначені, а в роботі використовувались інструкції 20-річної давнини. Порядок забезпечить: чітку процедуру проведення лісовпорядкування; прозорість планування ведення лісового господарства; узгодження процедури лісовпорядкування з процедурою оцінки впливу на довкілля; врегулювання питань використання матеріалів лісовпорядкування та розрахункових лісосік при реорганізації лісокористувачів та створенні територій природно-заповідного фонду. Що змінилося? матеріали лісовпорядкування проходитимуть громадське обговорення; дані лісовпорядкування стануть відкритими. Відтепер усі матеріали створюються лише в електронній формі та висвітлюються у формі відкритих даних. Це дозволить підвищити рівень прозорості в лісовій галузі; лісогосподарські заходи – рубки та лісорозведення, будуть проектуватись з урахуванням збереження пралісів, рідкісних видів флори та фауни, степових та лучних ділянок, заповідних територій тощо.

08:45 17.01.2022

«Безбар’єрна грамотність» — новий курс на Дія.Цифрова освіта

Міністерство цифрової трансформації за підтримки ПРООН запустило новий освітній серіал про основні принципи безбар’єрності. Курс було створено в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської в партнерстві з радницею-уповноваженою Президента України з питань безбар’єрності , ГО «Безбар’єрність» та іншими представниками громадянського суспільства та експертами. В українському суспільстві існує комплекс обмежень для різних груп у можливості безбар’єрного доступу до інфраструктури, транспорту, зайнятості, освіти, отримання публічної інформації, послуг з боку держави та бізнесу тощо. У відповідь останніми роками дедалі більше поширюється запит на впровадження інклюзії та безбар’єрності в різних життєвих сферах. Рівний доступ, рівні можливості, забезпечення залучення та універсальності стають важливими темами, які дискутуються та починають впливати на порядок денний. Серіал з 8 серій тривалістю 6-10 хвили ознайомить глядачів з основними принципами безбар’єрності на прикладі повсякденних життєвих ситуацій. Олександр Шелест, заступник Міністра цифрової трансформації України: «За даними нового дослідження рівня цифрових навичок українців, проведеного Мінцифри у 2021 році, 52.4% осіб з порушеннями слуху мають бажання розвивати свою цифрову грамотність. І це демонструє суспільний запит на збільшення кількості інклюзивного контенту і впровадження принципів безбар’єрності у різних сферах життя. І новий серіал — важлива частина великої просвітницької кампанії про безбар’єрність як нову суспільну норму». Про що курс? що таке безбар’єрність що саме спричиняє бар’єри кого стосується безбар’єрність чому варто уникати стереотипів та упереджень чи готові українці долати бар’єри чому ми як суспільство потребуємо безбар’єрності чому безбар’єрність — це спільна справа Долучайтесь до перегляду безоплатного курсу за посиланням.

08:38 17.01.2022